אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית פפר ובנק לאומי הצטיידו בעורכי דין לשימוע צילום: אולפן כלכליסט

בלעדי

מנכ"לית פפר ובנק לאומי הצטיידו בעורכי דין לשימוע

מיכל קיסוס־הרצוג, שזומנה על ידי בנק לאומי לשימוע בעקבות מועמדותה לתפקיד מנכ"לית ישראכרט, שכרה את שירותיו של עו"ד אריאל שמר. פרקליטה כינה את התנהלות הבנק כוחנית ודרש פרטים על הסיבות לזימון לשימוע, שנדחה לשבוע הבא

30.06.2021, 07:31 | גולן חזני ועירית אבישר

מערכת היחסים בין מנכ"לית פפר, מיכל קיסוס־הרצוג, לבנק לאומי מסלימה ומתקרבת לפסים משפטיים. השימוע, שאמור היה להיערך היום לקיסוס־הרצוג בבנק לאומי, נדחה מהיום לשבוע הבא.קראו עוד בכלכליסט:

ל"כלכליסט" נודע כי קיסוס־הרצוג שכרה את שירותיו של אחד מעורכי הדין הבכירים בארץ לענייני עבודה, אריאל שמר, לייצג אותה מול הבנק. שמר הודיע במכתב לבנק כי לא יגיע לשימוע היום, בשל דיון בבית המשפט, וביקש לקבוע מועד לאמצע השבוע הבא. בנק לאומי, באמצעות עו"ד אשר חלד, השיב כי הוא מוכן לדחייה.

מיכל קיסוס הרצוג, צילום: אולפן כלכליסט מיכל קיסוס הרצוג | צילום: אולפן כלכליסט מיכל קיסוס הרצוג, צילום: אולפן כלכליסט


שמר טען במכתב ששיגר כי הבנק מתנהל בכוחניות כלפי קיסוס־הרצוג, ודרש לקבל עוד חומר מוקדם הכרחי מבחינתו לגבי הפרטים שעליהם מתבסס הזימון לשימוע. קיסוס־הרצוג טוענת כי אין בידיה הצעה להתמנות לתפקיד מנכ"לית ישראכרט. 

קיסוס־הרצוג נחשבת למועמדת מועדפת על תמר יסעור, יו"ר דירקטוריון ישראכרט, להחליף את רון וקסלר, שביקש לפרוש. קיסוס־הרצוג עבדה תחת יסעור בבנק לאומי ובלאומי קארד, ונחשבת למקורבת אליה. עם זאת, ההערכות הן כי האירוע מחליש מעט את סיכוייה של קיסוס־הרצוג להתקבל לישראכרט. ועדת איתור, שמורכבת מכמה דירקטורים, אמורה להמליץ על המנכ"ל הבא ובקרב הגופים המוסדיים שמחזיקים במניות ישראכרט אין אחידות דעים לגבי המועמד המתאים לתפקיד.

בין השמות שמוזכרים לתפקיד נמצאים עופר כרמל, שניהל כמה חברות בתחום הפיננסים; דורון ספיר, לשעבר מנכ"ל כאל; וסמנכ"ל הכספים של ישראכרט ערן וקנין. ישראכרט שכרה את שירותיה של חברת עמדה בניהולה של נורית ברמן לאתר מועמדים לתפקיד.

פפר הוא בנק דיגיטלי שהוקם לפני 4 שנים ע"י בנק לאומי בהשקעה של מאות מיליוני שקלים בתקופת כהונת המנכ"לית הקודמת של לאומי, רקפת רוסק־עמינח. בפפר 150 עובדים, ולפי הערכות, יש לו מאות אלפי לקוחות, בעיקר צעירים. 

בנק לאומי לא פרסם נתונים רשמיים עד היום, אך מתעקש כי פפר הוא המגייס הגדול ביותר נטו של לקוחות במערכת הבנקאית בישראל.

קיסוס־הרצוג מנהלת את פפר זה שנתיים וחצי. כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", בנק לאומי, המנוהל בידי חנן פרידמן, דרש ממנה להתחייב להישאר בתפקידה בפפר שנה נוספת לפחות, כדי למנוע אפשרות שתעבור לישראכרט, אך היא לא נעתרה ודרשה פיצוי כספי תואם כדי להתחייב לבנק. 

בשל כך, החליט פרידמן לזמן את קיסוס־הרצוג לשימוע לפני פיטורים, שאמור היה להתקיים שלשום. 

השימוע נדחה בסופו של דבר מסיבות אישיות, להיום, ומהיום נדחה כאמור לאמצע השבוע הבא. עם זאת, נראה שהיחסים בינה ובין המנכ"ל אינם ניתנים עוד לתיקון והיא תיפרד בקרוב מהבנק, בכפוף להסכמות כספיות שאליהן ינסו הצדדים להגיע. 

העזיבה הצפויה של קיסוס־הרצוג, יחד עם פרישתה של יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק, פותחות מרוץ לשני תפקידים ניהוליים בבנק. שני שמות שמועמדים ללאומיטק, מתוך שלושה מועמדים סופיים, עשויים להיות רלבנטיים גם לתפקיד בפפר.

ל"כלכליסט" נודע כי אביבית בנדר, הממונה על הפיתוח העסקי והפינטק בחטיבת החדשנות בבנק הפועלים, קיבלה פנייה מבכירים בבנק לאומי, שהציעו לה את התפקיד. 

בנדר היתה בעבר שותפה בפירמת רואי החשבון והייעוץ KPMG ובעלת ניסיון בהשקעות הייטק. מועמדת נוספת היא נורית פירני, מנהלת מרכז העסקים של לאומיטק.


מימין: אביבית בנדר ונורית פירני. מועמדות ללאומיטק, צילומים: נמרוד גליקמן, מימין: אביבית בנדר ונורית פירני. מועמדות ללאומיטק | צילומים: נמרוד גליקמן, מימין: אביבית בנדר ונורית פירני. מועמדות ללאומיטק, צילומים: נמרוד גליקמן,


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות