אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחברת חשמל מחכים עם הרכב החשמלי לעובדים צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

בחברת חשמל מחכים עם הרכב החשמלי לעובדים

אחת הסיבות שמונעות מהחברה להצטייד במכוניות חשמליות שיתופיות לעובדים - הקושי בפריסה של עמדות טעינה בהספק גבוה. חברת החשמל: "ממתינים להצטיידות של חברות הליסינג ברכבים שיאפשרו נסיעה לטווחי מרחק גבוהים"

30.06.2021, 10:23 | תומר הדר

בזמן שבאמדוקס, אלביט ו-ICL כבר מקצים לעובדים רכבי ליסינג חשמליים, דווקא בחברת חשמל לא ממהרים לחבר את העובדים לשקע ומעדיפים לחכות לחברות הליסינג. צי הרכב של חברת חשמל כולל כיום כ- 3,000 רכבים. חלק מהרכבים הם רכבים כבדים, חלקם  טנדרים שמיועדים לשימושם של טכנאים והיתר כ- 1,200 במספר הם רכבי ליסינג שמסופקים לחברת החשמל על ידי אופרייט ושלמה SIXT.

קראו עוד בכלכליסט:

בעבר הודיעה חברת החשמל על ביצוע פיילוט לשימוש ברכב חשמלי, אשר מיועד לשמש כרכב שיתופי לעובדי החברה. אבל מאז לא הרחיבה את הפיילוט. גורמים שמקורבים לחברת החשמל טוענים כי אחת הבעיות אשר מונעות מחברת החשמל להצטייד במכוניות חשמליות לעובדים - כלומר מכוניות שלא יהיו שיתופיות ויוכלו לשמש ביותר מפיילוט מצומצם - היא קושי בפריסה של עמדות טעינה בהספק גבוה אשר ישרתו את עובדי החברה. 

מכונית חשמלית בטעינה, צילומ: עמית שעל מכונית חשמלית בטעינה | צילומ: עמית שעל מכונית חשמלית בטעינה, צילומ: עמית שעל

על הנייר לפחות, חברת החשמל נראית כמועמדת אידיאלית למעבר לשימוש ברכבים חשמליים. בחברת החשמל מדגישים כי הבעיה בחלוקת רכבים חשמליים לעובדים בהיקף גבוה אינה תלויה בחברת החשמל אלא דווקא בספקיות - כלומר בחברות הליסינג. אך בפועל מספר חברות במשק כבר החלו להציע רכבי ליסינג חשמליים לעובדיהן וגם בחברת חשמל קיימים כבר מספר רכבים חשמליים אשר פעילים במסגרת הפיילוט. 

צעד נוסף אשר עשוי להאיץ את אימוץ הרכבים החשמליים במגזר העסקי עשוי להגיע דווקא מעבר לים: ל"כלכליסט" נודע כי מספר חברות בינלאומיות, כדוגמת נסטלה הודיעו לנציגיהן בישראל שבמהלך השנים הקרובות החברה הבינלאומית תפעל להעברה של צי הרכב המקומי לשימוש בחשמל, זאת במסגרת מדיניות גלובאלית של פעילות למען איכות הסביבה והפחתת מזהמים. 

מחברת החשמל נמסר: "חברת החשמל הודיעה בעבר על פיילוט לבחינת מעבר הדרגתי לרכבים חשמליים. זאת בהתאם להיצע חברות הליסינג ובכפוף למרחק נסיעה התואם את הצרכים התפעולים של החברה. נכון למועד זה, בהתאם לתכנית הפילוט, החברה הצטיידה ב- 9 רכבים משותפים ובעמדות טעינה בהתאמה באתרים התפעוליים של החברה. החברה ממתינה להצטיידות של חברות הליסינג ברכבים שיאפשרו נסיעה לטווחי מרחק גבוהים מהקיים כחלק מהתובנות".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות