אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהמרת על נוסטלגיה: האם סוני חשפה בטעות את האסטרטגיה העתידית שלה? אתר החברה

מהמרת על נוסטלגיה: האם סוני חשפה בטעות את האסטרטגיה העתידית שלה?

ציוץ סורר מהחשבון היפני של פלייסטיישן הודיע על רכישת חברת בלופוינט, שחידשה עבור סוני מספר משחקים ישנים. אם העסקה תצא לאור, ייתכן שמגוון המשחקים הישנים בפלייסטיישן יתרחב - לשמחת השחקנים הוותיקים של סדרת הקונסולות

30.06.2021, 12:07 | עירד עצמון שמאייר

ציוץ שנשלח בטעות מחשבון הטוויטר של סוני יפן חושף אולי את הרכישה הבאה של החברה: סטודיו שמתמחה בגרסאות חדשות למשחקים ישנים. אם הרכישה אכן תושלם, סוני ככל הנראה תוכל להגדיל משמעותית את היצע המשחקים הישנים בקטלוג שלה.

חשבון הטוויטר הרשמי של פלייסטיישן יפן ניסה לברך את חברת-הבת החדשה של סוני, האוסמארק (Housemarque, מפתחת המשחק Returnal שיצא אקסקלוסיבית ל-PS5) - אך בטעות שיתף תמונה שיווקית המכריזה על רכישת מפתחת המשחקים בלופוינט (Bluepoint). הציוץ והתמונה המקוריים כבר נמחקו, אבל משתמש טוויטר רב-תושיה אישר כי התמונה הגיעה מחשבון הטוויטר הרשמי של פלייסטיישן יפן.

Returnal, צילום: מתוך אתר החברה Returnal | צילום: מתוך אתר החברה Returnal, צילום: מתוך אתר החברה

לסוני ולבלופוינט יש עבר ענף של שיתופי פעולה, האחרון שבהם הוא גרסת ה-PS5 למשחק Demon's Souls, שיצא במקור לפלייסטיישן 3 בשנת 2009. בתחילת דרכה, שחררה בלופוינט משחקים מקוריים, דוגמת Blast Factor, שהיה אחד המשחקים הראשונים שיצאו לקונסולת הפלייסטיישן 3. עם השנים, פנתה החברה לחידוש משחקים ישנים. בלופוינט עדכנה משחקי פלייסטיישן נוספים, כגון Shadow of the Colossus, טרילוגיית משחקי ההרפתקאות אנצ'רטד (Uncharted), ו-Flower (משחק עדין, יפהפה ומומלץ מאוד).

אם יתברר כי סוני אכן רכשה את בלופוינט, ניתן להסיק לאילו משחקי פלייסטיישן ניתן לצפות בעתיד: שלל חידושים למשחקי פלייסטיישן מדורות קודמים. בכך, מקווה סוני להרוג שתי ציפורים במכה אחת. ראשית, היא תוכל לנצל את פרץ הנוסטלגיה שמשחקיה הישנים יעוררו בקרב שחקנים ותיקים. שנית, היא תוכל לפצות במידת-מה על אחת מנקודות התורפה של הפלייסטיישן לעומת האקסבוקס: תאימות לאחור (Backward Compatibility). באקסבוקס ישנם משחקים מהדור הראשון שניתן לשחק על הקונסולה מהדור החדש, בעוד שהפלייסטיישן 5 יכול להריץ משחקים מהפלייסטיישן 4, אך לא מהדורות שקדמו לו. השקת גרסאות מחודשות למשחקים הישנים הללו עשויה להרוויח לסוני כמה נקודות זכות בעיני מי שמתלבט בין שתי הקונסולות.

demon demon's souls גרסת ה-PS5 של בלופוינט למשחק הפלייסטיישן 3 | אתר החברה demon

גם מיקרוסופט ערכה לאחרונה סבב רכישות משלה. בשנים האחרונות, יצרנית האקסבוקס קנתה את Bethesda, Ninja Theory, Playground Games, Double Fire ואת אובסידיאן. הרכישות הללו נועדו לפיתוח משחקים אקסקלוסיביים לפלייסטיישן ולאקסבוקס, על מנת למשוך קונים שמתלבטים. אולם בראיון עם מגזין GQ, הכחיש מנכ"ל אולפני פלייסטיישן, הרמן הולסט, כי סוני נמצאת ב"מירוץ חימוש" נגד מיקרוסופט. "אני תמיד מחפש אנשים בעלי סט ערכים דומה, בעלי שאיפות יצירתיות זהות, שעובדים היטב עם הצוות שלנו ושנוכל להשקיע בהם ולעזור להם לצמוח", אמר המנכ"ל. "אנחנו לא סתם מבצעים רכישות אקראיות".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות