אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כונס נכסים לשעבר מטעם רשות המסים הורשע בגניבת 15 מיליון שקל מלקוחותיו צילום: יובל חן

כונס נכסים לשעבר מטעם רשות המסים הורשע בגניבת 15 מיליון שקל מלקוחותיו

על פי הכרעת הדין, בין השנים 2001-2011 ייצג עו"ד דוד לוי מרעננה, את רשות המסים בתיקי הוצאה לפועל. בתקופה זו קיבל לידיו סכומי כסף גבוהים, כתוצאה ממכירה ומימוש של נכסי חייבים, אולם לא העבירם לתיק ההוצאה לפועל ולזוכים, אלא נטל אותם לכיסו שלא כדין

30.06.2021, 12:37 | תומר גנון

עו"ד דוד לוי מרעננה, אשר שימש בין היתר ככונס נכסים מטעם רשות המיסים, הורשע אתמול (ג') בגניבה מלקוחותיו בסך כולל של יותר מ-15 מיליון שקל, ובעבירות מס.

על פי הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, בין השנים 2001 ל-2011 ייצג לוי את רשות המיסים בתיקי הוצאה לפועל לשם גביית חובות של נישומים לרשות המיסים, וזאת כעורך דין פרטי במיקור חוץ ועל פי מינוי של ההוצאה לפועל.

על פי הכרעת הדין, בתקופה זו לוי קיבל לידיו כספים בהיקף של כ-15.5 מיליון שקל, כתוצאה ממכירה ומימוש של נכסי חייבים, אולם לא העבירם לתיק ההוצאה לפועל ולזוכים, אלא נטל אותם לכיסו שלא כדין.

בניין של רשות המסים, צילום: יובל חן בניין של רשות המסים | צילום: יובל חן בניין של רשות המסים, צילום: יובל חן

"הנאשם נהג מנהג בעלים בכספים שהגיעו לידיו", נכתב בהכרעת הדין, "לא המציא ראיות על ניהול חשבונות מסודרים, התנהל מול הרשות בחוסר תום לב תוך הפרה בוטה של תנאי ההתקשרות בינו לבין הרשות, ועשה דין לעצמו גם לאחר שקיבל הוראות מפורשות מסמנכ"ל גביה ברשות, מרשמי הוצל"פ ומערכאות שיפוטיות".

בנוסף, עו"ד לוי הורשע בגניבת כספי לקוחות פרטיים, לאחר שהוכח כי במסגרת תפקידו כמנהל עיזבון, קיבל לידיו כספים ממכירת שתי דירות בהיקף של מאות אלפי שקלים, ואת הכספים - אותם אמור היה להחזיק בנאמנות עבור היורשים - שלשל לכיסו.

לעניין זה קבע בית המשפט כי "אישום זה מבסס התנהגות מרמתית במיוחד של הנאשם, אשר ניצל אמון שנתנה בו לקוחה ותיקה שלו, בכך שגנב כספים של משפחה דלה, אשר אין ביכולת בניה לבקר ולעקוב אחר פעולותיו של הנאשם".

כמו כן הורשע לוי בשליחת יד בכספי ערבות בסך כ-390 אלף שקלים שהופקדו בידיו; וכן בהעלמת הכנסות בהיקף של למעלה מ-8 מיליון שקלים.

התיק נחקר על ידי יאח"ה שבלהב 433, מפלג ההונאה של מחוז תל אביב ומשטרת אילת במשטרת ישראל, ופקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המיסים. הוא נוהל על-ידי עו"ד נעם עוזיאל מפרקליטות מיסוי וכלכלה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות