אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוטיוב תשדר את משחקי ליגת האלופות לנשים גטי

יוטיוב תשדר את משחקי ליגת האלופות לנשים

פלטפורמת שיתופי הווידאו של גוגל חתמה על הסכם שותפות פורץ דרך עם DAZN. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שזכויות שידור משמעותיות כל כך יינתנו בחינם בפלטפורמה אינטרנטית. מדובר על "אחד מהסכמי זכויות השידור הגדולים בהיסטוריה של משחק הנשים"

30.06.2021, 16:30 | שירות כלכליסט

יוטיוב, פלטפורמת שיתופי הווידאו של גוגל, חתמה על הסכם שותפות פורץ דרך עם DAZN, פלטפורמת סטרימינג לשידורי ספורט. ההסכם הוא הסכם שידורים גלובלי של ליגת האלופות לנשים. DAZN רכשו את זכויות השידור מאופ"א לעונות ליגת האלופות לנשים בין 2021 ל-2025 ותשדר את המשחקים בחינם ביוטיוב לכל העולם. 

קראו עוד בכלכליסט:


ליגת האלופות לנשים, צילום: צילום מסך יוטיוב ליגת האלופות לנשים | צילום: צילום מסך יוטיוב ליגת האלופות לנשים, צילום: צילום מסך יוטיוב

זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שזכויות שידור משמעותיות כל כך יינתנו בחינם בפלטפורמה אינטרנטית. לא ידוע כמה DAZN משלמת על זכויות השידור הללו אך הסכם השידורים שלה עם אופ"א על שידורים תחרויות אחרות עומד על סכום של כ-600 מיליון יורו בשנה. 

ההסכם מתואר כ"אחד מהגדולים בהיסטוריה של משחק הנשים". לאחרונה סקיי ספורטס ו-BBC חתמו על חוזה זכויות שידור בשווי של כ-15 מיליון ליש"ט בשנה לשלוש עונות עם WSL, ליגת העל לנשים באנגליה. 

אוהדי המשחק יוכלו לצפות בכל 61 משחקי שלב הבתים ביוטיב, בערוץ DAZN. הערוץ מקדם את ההסכם עם הסלוגן "We All Rise With More Eyes". ההסכם ככל הנראה יחשוף את משחק הנשים להרבה יותר אנשים, אוהדים ומפרסמים ויוביל לצמיחה נוספת של כדורגל הנשים.


ליון נגד צ ליון נגד צ'לסי, ליגת האלופות לנשים | צילום: רויטרס ליון נגד צ


אדה הגרברג, אחת מהכדורגלניות הטובות בעולם וכוכבת ליון: "אני יותר ממתרגשת מהשותפות הזו. במשך שנים אנשים התקשו למצוא שידורים של המשחקים שלנו, לא משנה איפה גרו. עכשיו יש להם את ההזדמנות הייחודית לצפות בהם בכל העולם אם הם ירצו".

לפי תחזית של דלויט, עסקי ספורט הנשים בפריחה וכרגע נראים כמו ענף הספורט בעל פוטנציאל הצמיחה הגבוה ביותר. הכנסות ספורט הנשים בעולם צמחו ב-45% בעשור האחרון. ב-2021 מצפים בדלויט שההכנסות מספורט הנשים לא יגיעו למיליארד דולר (תעשיית הספורט מגלגלת כ-481 מיליארד דולר בממוצע בשנה לפי הנתונים ב-2018, עלייה של 45% מ-2011).


ליגת האלופות לנשים, ברצלונה אלופה 2021, גטי ליגת האלופות לנשים, ברצלונה אלופה 2021 | גטי ליגת האלופות לנשים, ברצלונה אלופה 2021, גטי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות