אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל יוצאת לרכישה עצמית של מניות ב-100 מיליון שקל צילום: מיה כרמי-דרור

הראל יוצאת לרכישה עצמית של מניות ב-100 מיליון שקל

דירקטוריון חברת הראל השקעות, שמחזיקה בהראל ביטוח, אישר את התוכנית שתימשך שנתיים; בדירקטוריון הסבירו שמחיר המניה הנוכחי מהווה "הזדמנות עסקית וכלכלית ראויה"

30.06.2021, 18:33 | אלמוג עזר

הראל השקעות, החברה הציבורית שמחזיקה בחברת הביטוח הראל, אישרה תוכנית רכישה עצמית של מניות בהיקף של 100 מיליון שקל. כך דיווחה היום (ד') החברה לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט:

הרכישה, שאושרה על ידי הדירקטוריון, תימשך על פני שנתיים, מ-1 ביולי הקרוב עד ל-30 ביוני 2023, והיא תיעשה לפי מחיר המניה הנוכחי שעומד על 32.2 שקל. 

יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים | צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, צילום: מיה כרמי-דרור

הדירקטוריון נימק את אישור תוכנית הרכישה בכך שנכון להיום המחיר שבו נסחרת המניה מהווה הזדמנות עסקית וכלכלית ראויה. 

מניית הראל עלתה ב-12.3% מתחילת השנה והחברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-7 מיליארד שקל, שהופך אותה לחברת הביטוח השנייה בגודלה במונחי שווי שוק אחרי הפניקס, שנסחרת ב-7.6 מיליארד שקל. 

כמו כן, לחברה יש את היכולות הכספיות לביצוע הרכישה העצמית, ולא קיים חשש שהרכישות יפגעו ביכולת של הראל לעמוד בהתחייבויות שלה. כיום להראל יש עודפי הון של 6.4 מיליארד שקל ביחס לדרישות הרגולטוריות. 

זה המהלך השני שמבצעת הראל במטרה להפוך את המניה שלה לאטרקטיבית יותר. בחודש מרץ האחרון הודיעה החברה כי תחלק באופן קבוע 35% מהרווח הכולל שלה כדיבידנד לבעלי המניות. 

בעלת השליטה בהראל היא משפחת המבורגר שמחזיקה ב-46.2% מהמניות. הפניקס מחזיקה ב-7%, זאת לאחר שקיבלה אישור מיוחד מרשות שוק ההון ורכשה מניות ב-500 מיליון שקל. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות