אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרת המדע צפויה למנות יו"ר חדש לרשות החדשנות צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

שרת המדע צפויה למנות יו"ר חדש לרשות החדשנות

לפי ההסכם הקואליציוני, רשות החדשנות תועבר ממשרד הכלכלה אל משרד החדשנות והמדע. השרה אורית פרקש־הכהן מבקשת לסיים את תפקידו של יו"ר רשות החדשנות הנוכחי ד"ר עמי אפלבאום ולמנות יו"ר חדש

01.07.2021, 08:07 | שלמה טייטלבאום וצבי זרחיה

שרת החדשנות והמדע אורית פרקש־הכהן (כחול לבן) מבקשת לסיים את תפקידו של יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי של משרד הכלכלה הנוכחי ד"ר עמי אפלבאום ולמנות תחתיו נושא משרה אחר לאחר העברת הרשות למשרדה, כך נודע ל"כלכליסט".


קראו עוד בכלכליסט:

לפי ההסכם הקואליציוני, רשות החדשנות תועבר ממשרד הכלכלה אל משרד החדשנות והמדע. תהליך העברת הרשות מצריך תיקוני חקיקה בחוק לעידוד מו"פ וחדשנות טכנולוגית בתעשיה, ובימים אלו מתקיימים דיונים בין משרד האוצר לבין משרד המדע לגבי פרטי התיקונים שייכנסו בחקיקה.

יו"ר רשות החדשנות עמי אפלבאום. העברת היחידה בדיונים
, צילום: אוראל כהן יו"ר רשות החדשנות עמי אפלבאום. העברת היחידה בדיונים | צילום: אוראל כהן יו"ר רשות החדשנות עמי אפלבאום. העברת היחידה בדיונים
, צילום: אוראל כהן

מינוי יו"ר חדש בשל העברת יחידה ממשלתית ממשרד למשרד הוא צעד חריג, ועשוי ללמד על כוונה עתידית של השרה לייצר שינויים מבניים ברשות. עם זאת, השרה הבהירה במספר הזדמנויות כי היא תשמור על עצמאותה של הרשות. מקורבים לנושא מבהירים כי אין בכוונת השרה לפגוע בתנאי הסף או לוותר על הצורך בוועדת איתור.

בעבר פרקש־הכהן עצמה סיימה את תפקידה כיו"ר רשות החשמל באופן דומה, סמכויות רשות החשמל הועברו לרגולטור אחר הכפוף לשר האנרגיה וכך התאפשר לשר יובל שטייניץ להעביר את פרקש־הכהן מתפקידה כדי להמשיך בקידום מתווה הגז.

מלשכת פרקש־הכהן נמסר כי היא "לא עוסקת כרגע בסוגיית יו״ר רשות החדשנות אלא במהלך הממשלתי של העברת רשות החדשנות למשרד המדע והטכנולוגיה".

השרה אורית פרקש־הכהן מתכננת מינוי חדש לאחר העברת רשות החדשנות ממשרד הכלכלה למשרדה, צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה השרה אורית פרקש־הכהן מתכננת מינוי חדש לאחר העברת רשות החדשנות ממשרד הכלכלה למשרדה | צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה השרה אורית פרקש־הכהן מתכננת מינוי חדש לאחר העברת רשות החדשנות ממשרד הכלכלה למשרדה, צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות