אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רנו רוצה לכבוש את השוק ונערכת לשינוי אסטרטגיה חשמלית צילום: רנו

רנו רוצה לכבוש את השוק ונערכת לשינוי אסטרטגיה חשמלית

היצרנית הודיעה כי תצמצם את עלות ייצור הסוללות החשמליות בכ-60% בעשור הנוכחי ותצמצם את עלות המנועים החשמליים שלה בכ-30%. רנו תציג עשרה דגמים חשמליים חדשים תוך ארבע שנים, כשבראשם תעמוד הגרסה החשמלית והמודרנית של רנו 5

01.07.2021, 10:58 | תומר הדר

רנו הצרפתית מציגה את האסטרטגיה העתידית שלה לייצור ושיווק של רכב חשמלי. המקרה של רנו נחשב מעניין יותר מזה של עשרות יצרני רכב נוספים ולא מכיוון שרנו הכתירה את עצמה כבר לפני יותר מעשור כיצרנית שתהיה הבולטת ביותר בעולם בשיווק וייצור של רכב חשמלי. בפועל רנו היתה זו שהציגה את הזואי וגם את הטוויזי, שלא לדבר על כל פרויקט בטר פלייס בישראל. הבעיה היא שרנו הימרה נכון על מכוניות חשמליות, אבל לא נכון על מידת הנחשקות שלהן ועל עלויות הייצור. כך היא מצאה את עצמה במצב מוזר בו למרות שהיא נמצאת בשוק הרכב החשמלי לא מעט שנים – היצרנית האירופית שמוכרת הכי הרבה מכוניות חשמליות היא דווקא פולקסווגן.

קראו עוד בכלכליסט:

כאמור, כדי לתקן את המצב רנו חושפת תוכנית עסקית חדשה אשר מבוססת על שני נדבכים עיקריים: הוזלה של עלות הרכיב היקר ביותר ברכב חשמלי: הסוללה, ויצירה של נחשקות לדגמי רנו החשמליים באמצעות הסתמכות על הנוסטלגיה של הלקוחות והצגת דגמים חשמליים שעושים מחווה לדגמי העבר של רנו כדוגמת רנו 4 ורנו 5.

רנו 5. ישן מול חשמלי, צילום: רנו רנו 5. ישן מול חשמלי | צילום: רנו רנו 5. ישן מול חשמלי, צילום: רנו

לפי הצהרת רנו, היצרנית תצמצם את עלות ייצור הסוללות החשמליות של דגמי החברה בכ-60% בעשור הנוכחי ותצמצם את עלות המנועים החשמליים של רנו בכ-30%. בהיבט זה יש להדגיש כי רנו נעזרת במרכז המו"פ של רנו ניסאן ומיצובישי בתל אביב, אשר מבצע בין היתר ניסויים ברנו זואי חשמליות באמצעות חברות ישראליות. לפי הצהרת רנו, היצרנית מתעדת להגיע למצב בו בשנת 2025 כ-65% ממכוניות רנו יהיו חשמליות ואילו עד שנת 2030 כ-90% מהספק הדגמים של רנו יורכב מתצורות הנעה חשמליות. באופן מפתיע, גם רנו, יצרנית אשר מנסה להצטייר כמובילת שוק חשמלית נמנעת מלציין ששנת 2030, השנה בה יכנס לתוקף סבב נוסף של תקנות איכות סביבה מחמירות באירופה, תהיה השנה בה היצרנית תחדל לחלוטין מיצור של מכוניות מזהמות.

רנו מגאן חשמלית, צילום: רנו רנו מגאן חשמלית | צילום: רנו רנו מגאן חשמלית, צילום: רנו

לפי הצהרת רנו כפי שנמסרה למשקיעים, רנו תציג עשרה דגמים חשמליים חדשים במהלך ארבע השנים הקרובות, שבראשם תעמוד הגרסה החשמלית והמודרנית של רנו 5 החדשה, מכונית שבדומה למיני המודרנית תהיה מעין מחווה למכונית האיקונית של רנו משנות השבעים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות