אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות: ביוני נכנסו לישראל בממוצע 8 מאומתים בקורונה ביום צילום: ווינט

משרד הבריאות: ביוני נכנסו לישראל בממוצע 8 מאומתים בקורונה ביום

עפ"י מרכז השליטה למאבק בקורונה, בין 29.6-29.5 נכנסו לישראל כ-320 אלף בני אדם מתוכם 267 היו חולים מאומתים. 59 נכנסו ממדינות שהוגדרו כמדינות ברמת סיכון מרבית

01.07.2021, 12:41 | דורון ברויטמן

בחודש יוני נכנסו לישראל דרך מעברי הגבול בממוצע 8 חולים מאומתים ביום, כך על פי הערכת המצב היומית של מרכז השליטה למאבק בקורונה במשרד הבריאות שהגיעו לידי כלכליסט. 

קראו עוד בכלכליסט:

על פי המצגת שהועברה הבוקר לכלל הגורמים העוסקים בהתמודדות עם התפשטות הנגיף, בין 29.6-29.5 נכנסו לישראל כ-320 אלף בני אדם מתוכם 267 היו חולים מאומתים. חולה מאומת מחו"ל מוגדר כאדם שקיבל תוצאת PCR חיובית במהלך 10 ימים מיום כניסתו לארץ.

מדובר לפי שעה שיעור קטן של 0.08% מהנכנסים לישראל. ויראנט דלתא מתפשט בישראל על ידי "מקרה מיובא" מחו"ל. 

אינפו אינפו אינפו

על פי הנתונים, 59 חולים מאומתים נכנסו ממדינות שהוגדרו על ידי משרד הבריאות כמדינות ברמת סיכון מרבית אליהן ניתן לצאת רק באישור מיוחד של ועדת חריגים. כלל השבים מיעדים אלה, כולל מחוסנים ומחלימים מחויבים בבידוד. מדובר בבאים מרוסיה (55 חולים מאומתים), ברזיל (2), ארגנטינה (1) ודרום אפריקה (1).

בדיקת קורונה בנתב"ג, AFP בדיקת קורונה בנתב"ג | AFP בדיקת קורונה בנתב"ג, AFP

בסה"כ נכנסו לישראל חולים מאומתים מ-15 מדינות שונות וביניהן איחוד האמירויות (21), טורקיה (14) וארה"ב (12). יש לציין כי שיעור החולים המאומתים הנכנס לישראל מכלל הנוסעים שנכנסו מאותה מדינה הוא נמוך ונע בין 0.02%-1.24%.  לישראל.

אתמול ערכה שרת הפנים, איילת שקד סיור בטרמינל 1 בנתב"ג ולדבריה נכון לעכשיו נתב"ג יישאר פתוח. "הסיפור של נתב"ג הוא הסיפור המרכזי", אמרה שקד, "בסופו של דבר נכנסת תחלואה מחו"ל. הדבר הפשוט, אם יש התפרצות משמעותית, זה לסגור את שדה התעופה - אבל המציאות היום שונה ממה שהייתה לפני כמה חודשים, ואנחנו כן מנסים לשמור על טיסות פתוחות לאזרחים. יכול להיות שבעתיד, אם תגבר התחלואה, הטיסות ייעצרו. כרגע אנחנו מנסים לשמר שגרת חיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות