אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון ביקשה שלינה קאן לא תיקח חלק בתביעות בתיקי ההגבלים העסקיים שלה AP

אמזון ביקשה שלינה קאן לא תיקח חלק בתביעות בתיקי ההגבלים העסקיים שלה

לפי דיווח ב-CNN, הענקית טוענת כי יו"ר נציבות הסחר בארה"ב הנכנסת לא אוביקטיבית וכי היא ידועה כמבקרת בולטת של אמזון שקבעה בעבר שהחברה "אשמה בהפרת חוקי הגבלים עסקיים ויש לפרקה". בין התביעות באחריות קאן: רכישת אולפני הסרטים MGM ב-8.45 מיליארד דולר

01.07.2021, 12:53 | חדשות החוץ

אמזון הגישה בקשה רשמית שלינה קאן, שמונתה לאחרונה ליו"ר נציבות הסחר הפדראלית של ארה"ב (FTC), לא תיקח חלק בתיקי ההגבלים העסקיים שבהן מעורבת ענקית המסחר המקוון. 

קראו עוד בכלכליסט:


באתר CNN מדווחים כי הסיבה שציינו אמזון בבקשה היא שקאן אינה אובייקטיבית בכל הקשור לחברה. 

עוד לפני המינוי שלה נחשבה קאן למבקרת בולטת של חברות הטכנולוגיה הגדולות והייתה בעלת תפקיד מרכזי בחקירות הגבלים עסקיים של התעשייה ואמזון בפרט. 


אמזון, רויטרס אמזון | רויטרס אמזון, רויטרס


"קאן טענה במספר מקרים שאמזון אשמה בהפרת חוקי הגבלים עסקיים ויש לפרק את החברה", נכתב בבקשה. "ההצהרות הללו מעבירות לכל צופה הגיוני את הרושם שהיא כבר גיבשה דעה בנוגע לעובדות רבות הרלוונטיות לקביעת אשמתה של אמזון וכן לנושא עצמו של אשמה". 

מה-FTC לא התקבלה תגובה לדיווח. 

קאן אמורה לפקח על מספר תביעות מרכזיות מטעם הנציבות, ביניהן המאמצים לפרק את פייסבוק וככל הנראה גם הרכישה של אמזון את אולפני הסרטים MGM ב-8.45 מיליארד דולר. 

קאן פרסמה ב-2017 מאמר משפיע בכתב העת המשפטי של אוניברסיטת ייל שבו הדגישה את הפרות ההגבלים העסקיים שמבצעת אמזון. לפי ההנחה הרווחת, המאמר הזה הוביל לפתיחת השיח הציבורי בארה"ב על חוקי ההגבלים העסקיים והיכולת לאכוף אותם על חברות הטכנולוגיה הגדולות. 


לינה קאן (Lina Khan), יו"ר נציבות הסחר בארה"ב , AP לינה קאן (Lina Khan), יו"ר נציבות הסחר בארה"ב | AP לינה קאן (Lina Khan), יו"ר נציבות הסחר בארה"ב , AP


קאן הייתה גם חברה בולטת בחקירה שערך הקונגרס על תעשיית הטכנולוגיה, שהסתכמה בשנה שעבה בדו"ח תקדימי שפסק כי אמזון, אפל וגוגל מחזיקות בכוח מונופוליסטי שפוגע בתחרות החופשית. 

דובר של אמזון מסר על הגשת הבקשה ל-FTC כי החברה מברכת על פיקוח הדוק יותר. "אולם, אפילו לחברות גדולות יש את הזכות לעמוד במרכז חקירה אובייקטיבית". עוד הוסיף הדובר כי הצהרותיה הציבוריות של קאן ועבודותיה הקודמות "מצביעות על כך שיש לה דעה קדומה על נושאים שה-FTC עשוי לבחון במהלך הכהונה שלה, ולפי החוק הקיים זה מונע ממנה לקחת חלק בנושאים הללו". 

ב-FTC מכהנים כיום שלושה דמוקרטים ושני רפובליקנים, אך רוהיט צ'ופרה הדמוקרטי מונה לאחרונה לראש הרשות להגנה פיננסית על הצרכן, כך שאם התפקיד שלו לא יאוייש בקרוב הנציבות תישאר עם שני נציגים דמוקרטים ושני נציגים רפובליקנים בלבד. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות