אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה כל כך קשה לבנות 60 אלף דירות בשנה צילום: depositphotos

מנועי הכסף

למה כל כך קשה לבנות 60 אלף דירות בשנה

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט פרק 158 - מתי נרגיש את העלייה הצפויה בריבית - במשכנתא שלנו, מדוע כל כך מסובך לבנות מספיק דירות כדי להדביק את הביקוש ואולי בכלל עליית מחירי הדיור היא חדשות טובות. בפרק התארח דרור מרמור, עורך הנדל"ן של כלכליסט

02.07.2021, 18:46 | שי סלינס
אם לפני קצת יותר משנה, ממש כשנכנסנו לסגר הראשון, היו אומרים לנו שעכשיו זה הזמן הטוב ביותר לקנות דירה - לא היינו מאמינים. כנראה שהיינו מעדיפים להישאר על הגדר, לחכות קצת כדי לראות מה מתפתח עם הנגיף המסתורי הזה מסין - ואז אולי לרכוש דירה. כי הרי אף אחד לא רוצה לרכוש דירה שמחר תהיה שווה פחות.

אלא שמאז היציאה מהסגר הראשון ביוני לפני שנה - במקום להתרחק משוק הנדל"ן הישראלים עשו בדיוק הפוך - הסתערו על הדירות והפכו את המדינה לאזור ביקוש אחד גדול.

ועכשיו, אחרי שנה בה עלו המחירים ב-5%-6% השוק השתנה. או יותר נכון מתחיל להשתנות. בצד ההיצע נראה שהזעם הציבורי מהמחירים הגבוהים גורם לממשלה סוף סוף להבין שצריך לעשות משהו. ובצד הביקוש, הריבית על המשכנתא כבר לא כל כך אטרקטיבית כפי שהיתה במרץ 2020 והתנאים שמקבלים מהבנק פחות נוחים.

כרם התימנים, תל אביב, צילום: עמית שעל כרם התימנים, תל אביב | צילום: עמית שעל כרם התימנים, תל אביב, צילום: עמית שעל

אילו עוד סיבות גרמו למחירי הדיור לעלות בשנה האחרונה, מתי נרגיש את העלייה בריבית בשוק הנדל"ן, מדוע כל כך מסובך לבנות מספיק דירות כדי להדביק את הביקוש ואולי בכלל עליית המחירים היא חדשות טובות.

על כך דיברנו היום בפרק ה-158 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד. בפרק התארח דרור מרמור, עורך הנדל"ן של כלכליסט.

האזנה נעימה!

למה כל כך קשה לבנות 60 אלף דירות בשנה
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןלמה כל כך קשה לבנות 60 אלף דירות בשנה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות