אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהוקרה לצוותי הרפואה: בנק ישראל ינפיק מטבע מיוחד של 5 שקלים עיצוב: איתן אלון

בהוקרה לצוותי הרפואה: בנק ישראל ינפיק מטבע מיוחד של 5 שקלים

הממשלה אישרה את הצעת בנק ישראל להנפיק מהדורה חדשה של מטבע בערך של 5 שקלים בעיצוב מיוחד כהוקרה לצוותי הרפואה. יונפקו מיליוני מטבעות לשימוש יום-יומי והם יופצו לציבור דרך הבנקים והדואר

02.07.2021, 14:15 | שלמה טייטלבאום

הממשלה אישרה את הצעת בנק ישראל להנפיק מהדורה מיוחדת של מטבע 5 שקלים כהוקרה לצוותי הרפואה. יונפקו מיליוני מטבעות כאלו, והם צפויים להיות מופצים לציבור דרך הבנקים והדואר עד סוף השנה.

קראו עוד בכלכליסט:


לא מדובר במטבע זיכרון מיוחד אשר עשוי מכסף או זהב, אלא במטבע רגיל שיהיה בשימוש יום-יומי. המטבע נועד לבטא הערכה לצוותי הרפואה בישראל על תרומתם ומאבקם למען חייהם ובריאותם של אזרחי המדינה במהלך מגפת הקורונה. מטבעות דומים הונפקו גם במדינות אחרות, ובהן איטליה, צרפת ומצרים.


מטבע חדש של 5 שקלים עם הוקרה לצוותי רפואה, עיצוב: איתן אלון מטבע חדש של 5 שקלים עם הוקרה לצוותי רפואה | עיצוב: איתן אלון מטבע חדש של 5 שקלים עם הוקרה לצוותי רפואה, עיצוב: איתן אלון


העיצוב של המטבע נבחר במסגרת תחרות בה הוגשו 15 הצעות על ידי מעצבים גרפיים ישראלים. מתוכן בחרה "הוועדה הציבורית לתכנון שטרי כסף, מעות, ומטבעות זיכרון" שלוש הצעות. מתוך ההצעות הסופיות, נגיד הבנק בחר את ההצעה של המעצב איתן אלון. הבחירה אושרה על ידי המועצה המנהלית של הבנק ועל ידי הממשלה, כנדרש בחוק.

נגיד בנק ישראל אמיר ירון: "בנק ישראל גאה להנציח על גבי מטבע רשמי של מדינת ישראל את הכרת התודה לאנשי מערך הרפואה בישראל". בדבריו הדגיש גם את הקשר בין המאבק הרפואי לבין איתנות הכלכלה: "אין ספק כי התמודדותה המוצלחת של מערכת הבריאות בישראל עם נגיף הקורונה, ובכלל זה מבצע חיסון האוכלוסייה, היא אחד הנדבכים המרכזיים אשר סייעו למשק הישראלי לצלוח גם את השפעותיו הכלכליות של המשבר הבריאותי ולחזור למסלול של התאוששות מואצת של הכלכלה הישראלית".  


נגיד בנק ישראל אמיר ירון. בחר את העיצוב , צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה נגיד בנק ישראל אמיר ירון. בחר את העיצוב | צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה נגיד בנק ישראל אמיר ירון. בחר את העיצוב , צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה


ראש הממשלה נפתלי בנט הוסיף: "המטבע המיוחד מבטא את הכרת התודה של אזרחי ישראל לצוותי הרפואה בישראל. אני מברך את בנק ישראל על היוזמה הברוכה להנציח את פועלם על גבי מטבע חדש". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות