אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות אופ"ק+ לא הגיעו להכרעה בנוגע להקלות בתפוקת הנפט צילום: אתר החברה

חברות אופ"ק+ לא הגיעו להכרעה בנוגע להקלות בתפוקת הנפט

חברות אופ"ק ויצרניות הנפט מחוץ לארגון אמנם הגיעו להסכמות בנוגע להגדלת התפוקה ב-400 אלף חביות ליום החל מאוגוסט, אך איחוד האמירויות הציבה תנאים בנוגע לתפוקת הבסיס שלה. הדיונים יימשכו ביום שני

03.07.2021, 09:21 | חדשות חוץ

שרי הנפט של אופ"ק ויצרניות הנפט מחוצה לו (אופ"ק+) סיימו ללא הכרעה את פגישתם אתמול (ו') בנוגע למדיניות התפוקה של מדינותיהם, והם ייפגשו שוב ביום שני לדון בנושא.  בהמשך לכך מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ירד ב-0.1% ונקבע על 75.2 דולר לחבית. 


קראו עוד בכלכליסט:


שרי אופ"ק+ קיימו שיחת ועידה בווידאו כדי להחליט אם לשמור על מדיניות התפוקה ללא שינוי או להרחיב אותה עוד יותר. לפי דיווח ברויטרס, חברות אופ"ק+, למעט איחוד האמירויות, החליטו להקל בקיצוצים ובהארכתם עד סוף השנה הבאה. איחוד האמירויות מסרה שההארכה תבוצע בתנאי שתשונה תפוקת הבסיס שלה. 


שדה נפט בסעודיה שדה נפט בסעודיה שדה נפט בסעודיה


חברות אופ"ק הגיעו להסכמה עקרונית להגדיל את התפוקה ב-400 אלף חביות ביום החל מאוגוסט ועד דצמבר, זאת כדי לעמוד בביקוש הגובר. מנהיגת אופ"ק, סעודיה, ומנהיגת המדינות שאינן חברות בארגון, רוסיה, הציעו גם להאריך את משך הקיצוצים עד סוף 2022. אך רויטרס דיווחה כאמור שאיחוד האמירויות התנגדה להצעה הזאת מכיוון שלטענתה אופ"ק+ צריכה לשנות את קו הבסיס של הקיצוץ, כך שיעלה למעשה את כמות הייצור שלה. 

ניל אטקינסון, אנליסט נפט עצמאי, אמר ל-CNBC שחברות אופ"ק+ "מבעבעות כבר זמן מה", והוסיף כי יצרניות הנפט "מסתכלות לעבר העתיד, ורואות את הביקוש ממשיך לצמוח בטווח הבינוני. הן בנו על יותר יכולת תפוקה, וכעת הן רוצות יותר נתח שוק בהמשך העשור". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות