אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלום לבייב: "במקום לסייע לי בשעת צרתי, אבי החיש את נפילתי" צילומים: יוני טובלי, אוראל כהן

בלעדי

שלום לבייב: "במקום לסייע לי בשעת צרתי, אבי החיש את נפילתי"

שלום לבייב, בנו של לב לבייב, מסכים למכור את הווילה בסביון ששוויה 10 מיליון שקל, השייכת לו ולגרושתו, כדי להחזיר חובות לאחר שהוכרז פושט רגל. האב מתנגד למכירת הווילה וטוען כי היא נקנתה מכספו. שלום לבייב: "אבי נהפך לאויבי"

04.07.2021, 06:56 | ליטל דוברוביצקי

שלום לבייב, בנו של לב לבייב, טוען בפני בית המשפט כי בינו לבין אביו "קיים סכסוך עסקי ביהלומים" וכי "דאגתו היחידה (של האב) היא לו עצמו בלבד". לפני שנתיים הוכרז שלום לבייב על ידי בית המשפט כפושט רגל וחובותיו עומדים על כ־788 אלף שקל. 


קראו עוד בכלכליסט:בבעלות הבן וגרושתו אורלי וילה בשטח כ־2,000 מטר בסביון שערכה יותר מ־10 מיליון שקל. 

הנאמן לנכסיו של הבן, עו"ד ערן קאופמן, מבקש למכור את הווילה על מנת לשלם לנושים וטוען לבטלותה של הערת אזהרה לטובת לב לבייב על הנכס.

האב מתנגד למכירה וטוען כי הנכס נקנה מכספו ולא מכספי בנו הרשום כבעלים על הנכס יחד עם גרושתו, אורלי. מתגובה שהגישה לבית המשפט עולה כי אורלי לבייב תומכת במכירת הווילה.

"לאבי אין שום זכות בנכס"

בשבוע שעבר הודיע שלום לבייב לבית משפט המחוזי מרכז כי הוא תומך במימוש הנכס. בתגובה שהגיש בעצמו לשופטת יסכה רוטבנברג כתב: "אין לי ייצוג משפטי וגם לא אוכל להרשות לעצמי. אין לאבי שום זכות בנכס. יתרה מכך, לאחר עיון מעמיק אכן נוכחתי להבין שבוצעה מרמה כלשהי לגבי אופי הערת האזהרה. עוד אוסיף שדאגתו היחידה היא לו עצמו בלבד".

עוד כותב הבן על אביו: "לו רצה כבר מזמן היה מסתיים זה הסיפור, שכן השנאה כנגד בנו בשר מבשרו העבירה אותו על דעתו".


שלום לבייב, צילום: יוני טובלי שלום לבייב | צילום: יוני טובלי שלום לבייב, צילום: יוני טובלי


בהמשך כותב שלום לבייב: "אבי נהפך לצערי לאויבי. ביני לבין אבי קיים סכסוך עסקי ביהלומים אשר לצערי דבר זה גרר אותי להליך פשיטת רגל. תמים וטיפש הייתי שכן חשבתי שאבי הינו אדם ישר. מפאת כבודו לא אציין פרטים, אך בכוונתי לתבוע אותו בכל ערכאה אשר אמצא לנכון. זאת הסיבה שאין הוא מסוגל לדבר איתי... מעניין מדוע אבי חיכה לשעת צרתי ואז במקום לסייע לבנו אף החיש את נפילתו".

עוד טוען הבן כלפי אביו: "הוא חושב שגם בורא עולם קיים בזכותו".

נגד שלום לבייב ננקטו הליכי פשיטת רגל לבקשת בנק לאומי. בנובמבר 2018 ניתן צו כינוס לנכסי הבן החייב, וביולי 2019 הוכרז פושט רגל. הנאמן לנכסיו של הבן מבקש לממש את הווילה של הבן וגרושתו על מנת לשלם לנושים, בהם בנק לאומי ובנק הפועלים.

בחודש שעבר הגיש לב לבייב, באמצעות עו"ד עמית פינס ממשרד פישר ושות', סיכומים מטעמו וביקש מבית המשפט לדחות את הבקשה למכור את הוילה בסביון. לטענת לב לבייב הוא נתן מתנה עם תנאי. "התנאי הוא שלא תבוצע כל פעולה בנכס אלא בכפוף לקבלת הסכמת לב לבייב מראש ובכתב. אין מחלוקת שלא ניתן לבטל את התנאי ומכל מקום לא נטענה עילה לשחרר את הצדדים מהתנאי". 

בעבר טען לב לבייב בתגובה שהגיש לבית משפט כי "בכול הכבוד, אבי החייב אינו חב בחובות החייב. יש לדחות כול ניסיון להתייחס לבני משפחתו של שלום לבייב כאילו מדובר ביחידה כלכלית אחת ומוטל עליהם לכסות את חובותיו".

עו"ד אביתר קנולר, המייצג את אורלי לבייב ביחד עם עו"ד יריב שי ישינובסקי, מסר: "הבית רשום על שם בני הזוג לשעבר ואין לנו התנגדות שהבית יימכר".


לב לבייב, צילום: אוראל כהן לב לבייב | צילום: אוראל כהן לב לבייב, צילום: אוראל כהן


בית המשפט המחוזי מרכז דחה לפני מספר חודשים בקשה של לב לבייב להטיל חיסיון על הבקשה של הנאמן לנכסי שלום לבייב למכור את הווילה בסביון. בית משפט קבע כי ההליך הקשור לבקשה למימוש הוילה לא יהיה חסוי, בין השאר למען הנושים.

לב לבייב: למען עתיד נכדיי

מטעם קבוצת לבייב נמסר: "הסיבה להעלאת הטענה על ידי הנאמן היא כדי שיוכל לממש נכס בשווי של 10 מיליון שקל (בתוספת שכר הטרחה הנגזר מסכום המכירה) וזאת, לצורך כיסוי חוב הנאמד בכמה מאות אלפי שקלים בלבד. כדי לעשות זאת מוכן הנאמן להכפיש את שמו של לב לבייב אשר אינו מוכן לתת ידו לכך, שנכס שנרכש מאמצעיו ובתנאי מפורש שישמש להבטחת עתיד נכדיו, ישמש לפירעון חובות של בנו וכלתו. לב לבייב ימשיך להגן על זכויות נכדיו בין אם הדבר מתיישב עם מחשבותיו ורצונותיו של אדם כזה או אחר ובין אם לאו".

עו"ד ערן קאופמן, הנאמן לנכסי שלום לבייב מסר: "בית החייב ואשתו מצוי בבעלותם שלהם ולא בבעלות האב. לטובת לב לבייב קיימת הערת אזהרה על זכויות החייב ופרודתו, אשר לטענתנו אין לה כל תוקף משפטי כלפי הנאמן והנושים. הנאמן מעולם לא טען שאבי החייב צריך לשאת בחובות בנו. כל שדרש הוא שהחייב יכסה את חובותיו ממכירת ביתו שלו. עובדה היא שאף החייב עצמו ופרודתו הצטרפו לבקשת הנאמן למימוש הנכס. בין האב ובנו קיימים משקעים רבים אשר הנאמן אינו צד להם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות