אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: מפקד האוכלוסין השביעי נדחה ב-4 חודשים בשל הקורונה צילום: אוראל כהן

הלמ"ס: מפקד האוכלוסין השביעי נדחה ב-4 חודשים בשל הקורונה

המפקד שמטרתו מיפוי אוכלוסיית המדינה ותוכנן להתחיל בדצמבר השנה, יעבור לאפריל 2022. הסיבה: שנת הקורונה הובילה לדחיית ניסוי השטח של החזרה למפקד לאוקטובר 2021, מה ששינה את הלו"ז

04.07.2021, 12:35 | דורון ברויטמן

הלמ"ס הודיע הבוקר (א') כי בשל הקורונה מועד ביצוע מפקד האוכלוסין השביעי של ישראל נדחה בארבעה חודשים. 

המפקד תוכנן להתחיל בדצמבר 2021, בפועל יתחיל באפריל 2022. 

קראו עוד בכלכליסט:


הסיבה המרכזית לדחייה נעוצה בשנת הקורונה אשר הובילה לדחיית ניסוי השטח של החזרה הכללית לאוקטובר 2021, בשל מהלך זה לא תתאפשר תחילת ביצוע המפקד בדצמבר 2021.


הטיילת בתל אביב, צילום: מוטי קמחי הטיילת בתל אביב | צילום: מוטי קמחי הטיילת בתל אביב, צילום: מוטי קמחי


מטרת המפקד היא לקבל תמונה מלאה ומהימנה של אוכלוסיית המדינה ומאפייניה, ובכלל זה נתונים דמוגרפיים, חברתיים וכלכליים בכל יישוב בארץ. הנתונים ישמשו את קובעי המדיניות המקומית והארצית. 

ייחודו של מפקד האוכלוסין הוא באפשרות לחקור קבוצות אוכלוסייה קטנות ומיוחדות ולקבל מידע על יחידות גאוגרפיות קטנות.

מדינה לא  יכולה להתקיים ללא נתונים מקיפים

לדבריו של פרופ' דני פפרמן, הסטטיסטיקן הלאומי ומנכ"ל הלמ"ס, "מפקד האוכלוסין והדיור הינו פרויקט לאומי, בעל חשיבות ממלכתית הנוגע לכלל תושבי ישראל, מדינה לא יכולה להתקיים ללא נתונים מקיפים, איכותיים ועדכניים. לכן חובה עלינו לקיים את כל שלבי החזרה הכללית לפני שנוכל לצאת למפקד השביעי. הקורונה השפיעה על לוחות הזמנים וההיערכות למפקד והכריחה אותנו לדחות את המועד, אבל גם סייעה בידינו לבצע שיפורים בשיטת הדגימה לקראת המפקד המתוכנן".  


דני פפרמן, צילום: רפי קוץ דני פפרמן | צילום: רפי קוץ דני פפרמן, צילום: רפי קוץ


במדינת ישראל בוצעו עד כה שישה מפקדי אוכלוסין. המפקד הראשון בוצע עם קום המדינה ב-1948, אחריו נערכו המפקדים אחת לעשור. המפקד האחרון נערך בשנת 2008 והיה מפקד משולב המתבסס על נתונים ממאגרי מידע מנהליים לצד איסוף נתונים מהשטח. 

מפקד האוכלוסין 2022 יהיה המפקד השביעי המתקיים בישראל מאז קום המדינה והמפקד המשולב השני, כ-7% מכלל תושבי ישראל ישתתפו במפקד. 

לראשונה גם יוכלו התושבים להשיב לשאלון באופן דיגיטלי באמצעות אתר אינטרנט מוגן ומאובטח בכניסה ממחשב, או לחלופין באמצעות ראיון טלפוני או בפגישה אישית עם פוקד. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות