אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כולם מדברים על תמורות, אבל הערבויות הן מה שבאמת הכי חשוב

עו"ד דן הלפרט על הדבר החשוב ביותר לבעלי הדירות בפרויקטים של התחדשות עירונית – הערבויות, המגנות עליהם מפני קריסה של היזם

04.07.2021, 14:10 | בשיתוף מערכת שורת הרווחאחד הדברים שהכי מעסיקים בעלי דירות בפרויקטים של התחדשות עירונית הוא התמורות שהם עומדים לקבל – כמה מטרים רבועים יתווספו לדירה? לאיזה קומה נעלה? האם נקבל מחסן? מעלית? מרפסת? אבל הדבר החשוב ביותר עבור בעלי הדירות בפרויקטים של התחדשות עירונית הוא לא התמורות אלא הערבויות, המגנות עליהם מפני מצב בו חלילה, היזם קורס.

עו"ד דן הלפרט, מומחה לנדל"ן, מקרקעין והתחדשות עירונית, מסביר אילו ערבויות יש לדיירים ומדוע הן כל כך חשובות. בנוסף, הוא מציין שתי נקודות בעייתיות שחשוב לקחת בחשבון: הנקודה הראשונה היא הפער בין מועד קביעת שווי הדירה החדשה, שעליו מתבססת ערבות חוק מכר, לבין מועד המסירה שלה, שמגיע שנים מאוחר יותר, כששווי השוק האמיתי עשוי להיות שונה לחלוטין. הנקודה השנייה היא העובדה שמי שאחראי על קביעת הערבות הזאת הוא שמאי מטעם הבנק המלווה, שהאינטרס שלו מנוגד לזה של בעלי הדירות.

עו"ד הלפרט מסביר מדוע חשוב להיעזר באנשי מקצוע על מנת למזער את הסיכונים הללו ולשפר את הערבויות ואת ההגנה על בעלי הדירות ככל האפשר. על מנת להמחיש עוד יותר את הסכנות, הוא מתאר תרחיש קיצוני וכמעט בלתי סביר של קריסת יזם - תאמינו לנו שאף אחד מכם לא רוצה למצוא את עצמו שם, ולשמחתנו הסיכויים נמוכים ביותר. צפו

לפרטים לחץ כאן >>שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות