אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפקיד בטעות 50 מיליארד דולר בחשבון של משפחה מלואיזיאנה צילום: Darren James

בנק הפקיד בטעות 50 מיליארד דולר בחשבון של משפחה מלואיזיאנה

דארן ג'יימס, סוכן נדל"ן מבאטון רוג', ובני משפחתו היו מיליארדרים לארבעה ימים - עד שבבנק טיפלו בתקלה בחשבון העו"ש שלהם. "זו טעות של מישהו שפשוט נרדם על המקלדת", התבדח ג'יימס ב-CNN. "קיוויתי שאולי יש לי דוד עשיר שהוריש לי את הכסף"

04.07.2021, 19:09 | חדשות חוץ

במשך ארבעה ימים היו דארן ג'יימס ובני משפחתו מיליארדרים. ג'יימס, סוכן נדל"ן מבאטון  רוג' בלואיזיאנה, ואשתו ערכו בדיקה שגרתית של חשבון הבנק בשבוע שעבר כשהבחינו כי בטעות הופקדו בו 50  מיליארד דולר. "זו לא טעות של הוספת אפס מיותר או אפילו שני אפסים, זו טעות של מישהו שפשוט נרדם על המקלדת", התבדח ג'יימס ב-CNN. "בטח שהתרגשתי, ותהיתי איך זה הגיע לשם. אולי יש לי דוד עשיר שהוריש לי את הכסף".

קראו עוד בכלכליסט:

אולם למרבה האכזבה, לא היה מדובר בירושה - רק בטעות לא שגרתית ועצומה. ג'יימס סיפר כי לאחר כמה ימים החזירו בבנק את החשבון למאזן הנכון. "אנחנו עדיין מנסים להבין מה קרה, מדוע זה קרה ואיך זה קרה, אבל אנחנו יודעים שאנחנו לא היחידים שדבר כזה קרה להם", אמר. "החשש הוא שאולי החשבון שלי נפרץ, ומהבנק אפילו לא התקשרו אליי. לא שמענו כלום מאף אחד". 

בנק צ'ייס, שבו מחזיק ג'יימס את החשבון שלו, הודה בתגובה בטעות, אך טוען כי תיקן אותה מהר יותר מכפי שאומר ג'יימס. "לפני שבועיים היתה לנו תקלה טכנית שפגעה במספר מוגבל של חשבונות. הנושא נפתר כבר למחרת וכל החשבונות מציגים את המאזן הנכון", מסרה דוברת הבנק איימי בוניטאטיבוס. 

 , צילום: Darren James צילום: Darren James  , צילום: Darren James

אנשים שמבזבזים כספים שהופקדו בטעות בחשבון שלהם נדרשים לרוב להחזיר את הכסף, ולעתים אף מוטלים עליהם קנסות והם מואשמים בפשע. כך למשל ב-2019 זוג מפנסילבניה הואשם בגניבה לאחר שהבנק הפקיד להם בטעות 120 אלף דולר בחשבון, והם בזבזו את מרבית הסכום ולא עדכנו את הבנק. אולם ג'יימס אומר כי בשום שלב לא שקל לבזבז את הכסף. "המצפן המוסרי שלי הולך רק בכיוון אחד, וזה הכיוון הנכון", הסביר. "יש פער בין מוסריות וחוקיות. היושרה והמוסר מיד התחילו לפעול אצלי, ידענו שאי אפשר לעשות שום דבר עם הכסף, הרי לא הרווחנו אותו אז הוא לא שלנו".

עם זאת, הוא הודה שאם אכן היה מדובר בדוד עשיר או "באחד המיילים האלה של נסיך מסעודיה שהבטיח לתת לי 50 מיליארד דולר, אז זה היה כבר סיפור אחר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות