אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פירנצה שוב בצעדי מנע נגד קורונה - אוסרת על טיולי ערב באזורי התיירות צילום: AFP

פירנצה שוב בצעדי מנע נגד קורונה - אוסרת על טיולי ערב באזורי התיירות

צו עירוני אוסר להסתובב באזורים הפופולריים בין השעות 9 בערב ל-6 בבוקר, להוציא כניסה למסעדות ופאבים. הקנס על הפרת הצו - בין 400 ל-1,000 יורו

04.07.2021, 16:06 | חדשות חוץ

התיירים מתחילים לחזור לאיטליה, אך לא כולם מרוצים מהעניין. הרשויות בפירנצה הודיעו כי יאסרו על כניסת אנשים לאזורים הפופולאריים בערבים, אלא אם הם באים למסעדות או פאבים, וזאת על מנת להימנע מצפיפות יתר כל עוד הקורונה לא נעלמה לגמרי. 

ראש עיריית פירנצה, דריו נארדלה, חתם על צו שאוסר על אנשים להסתובב באזורים אלה בערבי חמישי, שישי ושבת, וזאת עד להודעה חדשה. 

תיירים בפירנצה , צילום: theflorentine.net תיירים בפירנצה | צילום: theflorentine.net תיירים בפירנצה , צילום: theflorentine.net

לפי הצו, הכניסה לשישה אזורים במרכז העיר, ביניהם אזור חיי הלילה "סנטו ספיריטו", אינה מורשית בין  השעות 9 בערב ל-6 בבוקר, אלא אם הם  יוצאים כאמור לאכול או לשתות. מי שיפר את הצו עלול להיקנס  בין 400 ל-1,000 יורו.

אזורים אסורים נוספים כוללים את פאלאצו סטרוצי, סנטה קרוצ'ה ו-Piazza S.S. Annunziata. מדובר באזורים שבהם אנשים אוהבים להתאסף בערבים ולהתיישב על המדרגות של הכנסיות והארמונות  המפורסמים. 

פירנצה בקורונה, צילום:רויטרס פירנצה בקורונה | צילום:רויטרס פירנצה בקורונה, צילום:רויטרס

בהתאם, אסור לאכול או לשתות על המדרגות בסנטו ספיריטו בכל שעות היום ובכל ימי השבוע. 

עם זאת, המקומיים לא מרוצים מהחוקים החדשים. "הכיכרות הן מקומות ציבוריים, אם אנשים לא מתנהגים כראוי יש להרחיק אותם, אי אפשר להגיד שהכניסה למקומות האלה היא רק בהצגת חשבון מהבר. זה אומר שהגישה היא רק למי שמשלם", התלוננה ורוניקה גרצ'י, בעלת אכסנייה בפירנצה. 

פירנצה עמוסת תיירים , צילום: AFP פירנצה עמוסת תיירים | צילום: AFP פירנצה עמוסת תיירים , צילום: AFP

לעומת זאת מנהל גלריית אופיצי המפורסמת דורש ללכת עוד צעד קדימה ולהטיל מס על דוכני האוכל ברחובות, שלטענתו מובילים לזריקת פסולת ברחובות. "איסור על איכול וקנסות על לכלוך התגלו כלא יעילים במיגור התופעה", אמר ל-CNN המנהל אייק שמידט. "אפילו עכשיו הספסלים והמדרגות של אופיצי מלאים באנשים שאוכלים ושותים. התוצאה היא שמן ורטבים על המדרכות, פיסות נייר ושאריות מזון בכל מקום". לפיכך הוא מציע להפוך את בעלי הדוכנים לאחראיים על ידי כך שיידרשו לשלם מס מיוחד. 

בעלי הדוכנים מתנגדים כמובן למס וטוענים שיש להטיל את האחריות והעונשים על התיירים."עלינו לקנוס אנשים שלא מתנהגים כראוי, שמלכלכים, שמזהמים את העיר", טען פאולו גורי, נשיא איגוד סקטור העסקים והשירותים של פירנצה. "אנחנו רוצים תיירים, אבל ההתנהגות חייבת להיות מתורבתת. פירנצה היא המורשת של כולם, והתיירים חייבים לכבד זאת מספיק כדי להשאיר אותה נקייה". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות