אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל מחלוקת עם האוצר: שביתה חלקית בקופ"ח כללית מ-07:00 עד 15:00 צילום: יאיר שגיא

בשל מחלוקת עם האוצר: שביתה חלקית בקופ"ח כללית מ-07:00 עד 15:00

בית הדין לעבודה התיר לעובדי המינהלה והמשק של הקופה לשבות אחרי שטענו כי משרד האוצר מעכב את עדכון השכר שלהם. מלבד עובדים אלו, השביתה כוללת גם כוחות עזר וסניטרים, אקדמאים, טכנאים, הנדסאים, מהנדסים ועובדי דור ב'. צפויים שיבושים במרפאות. בפריפריה יוחרגו יישובים שבהם רק מרפאה אחת של הקופה

05.07.2021, 07:13 | אדיר ינקו, ynet

שביתה בכללית: ההסתדרות הודיעה כי בית הדין האזורי לעבודה התיר אמש (יום א') לעובדי קופת חולים כללית לשבות באופן חלקי החל משבע בבוקר ועד שלוש בצהריים. בשלב זה מדובר בשביתת אזהרה בבתי החולים ובמרפאות של הקופה. "בין העילות לשביתה: עדכון שכר לעובדי מינהל ומשק על ידי משרד האוצר, שבמשך יותר משנתיים מעכב אותו", נכתב בהודעת ההסתדרות.

קראו עוד בכלכליסט:

השביתה כוללת את עובדי המינהל והמשק, כוחות עזר וסניטרים, אקדמאים במח"ר (מדעי החברה והרוח), טכנאים, הנדסאים, מהנדסים ועובדי דור ב'. שאר השירותים והמחלקות יעבדו במתכונת רגילה, במתכונת מצומצמת או במתכונת חירום. "התרשמנו כי קיומה של שביתה תקדם את עניינם של המשיבים ועשויה להשפיע על המשא ומתן בין הצדדים", קבעה השופטת יפית מזרחי לוי מבית הדין לעבודה.

מתחם בדיקות קורונה של הכללית, (צילום: דוד חורש, דוברות כללית מתחם בדיקות קורונה של הכללית | (צילום: דוד חורש, דוברות כללית מתחם בדיקות קורונה של הכללית, (צילום: דוד חורש, דוברות כללית


השביתה לא כוללת אמנם רופאים ואחיות, אלא רק עובדי מינהלה, אך צפויים שיבושים במרפאות השונות ובבתי החולים של כללית. בתי החולים הרלוונטיים לשביתה, שבהם יעבדו עובדי המינהלה במתכונת חירום, הם בילינסון, השרון, שניידר, סורוקה, מאיר, קפלן, העמק, כרמל, יוספטל, גהה, שלוותה, בית לוינשטיין, הרצפלד ובית רבקה.  

בשירותים האמבולטוריים של קופת חולים כללית, כולל מרפאות, מכונים ואשפוזי יום - העובדים השובתים יעבדו במתכונות חירום, בעוד בחדרי הניתוח יעבדו כרגיל. גם במחלקות האשפוז יעבדו במתכונות חירום, בעוד במחלקות לטיפול נמרץ העובדים יעבדו בהיקף מצומצם. במחלקות פגים, יונקים, חדרי לידה, דיאליזה, אונקולוגיה, יחידות פריון וטיפול נמרץ - כל הצוותים יעבדו כרגיל. במרפאות הקהילה של הקופה העובדים השובתים יעבדו במרפאות במתכונת חירום.  

"אין ראויים מהעובדים בשירותי בריאות כללית לעדכון שכר ייחודי, לאחר ששנים לא זכו לעדכון", כתב יו"ר הוועד הארצי של עובדי כללית, פרוספר בן-חמו, במכתב לעובדים. "ארגון עובדי קופ"ח כללית לא יאפשר לנצל את מסירותם ולהוליך שולל את העובדים הנ"ל, אשר מהווים את אחד מעמודי התווך של שירותי בריאות כללית כארגון הבריאות המוביל בעולם, בימי שגרה, וקל וחומר בעתות משבר, כפי שחזינו בתקופת הקורונה". 

עוד מסר יו"ר הוועד: "נמשיך להיאבק למען העובדים שמגיעה להם התוספת, כפי שהוסכם עם הנהלת קופת החולים ב-2019. אני שמח שהשופטת בבית הדין הבינה את המאבק צודק שלנו לטובת העובדים שמגיעה להם התוספת ואפשרה לנו לשבות מ-07:00 עד 15:00". מארגון העובדים נמסר כי "יעדכנו בהתאם לפגישות שיתקיימו בשבוע הקרוב בין הממונה על השכר, יו"ר ההסתדרות ומנכ"ל הכללית".

השירותים הבאים בקופה יוחרגו מהשביתה וימשיכו לפעול כרגיל: טיפולי בית, מתן אינסולין, טיפול בפוריות, טיפול בחולים אונקולוגיים, טיפולי דיאליזה, מכון גסטרו ויחידות לאשפוז יום. בנוסף, בדיקות וחיסוני קורונה ייערכו כרגיל, מחלקת הביטחון תעבוד כרגיל וגם טיפולים דחופים, ניתוחים וצילומי דימות - יוחרגו מהשביתה. יישובים בפריפריה שבהם קיימת רק מרפאה אחת של כללית יוחרגו גם הם מהשביתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות