אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורש העצר הסעודי יוזם חברת תעופה שתתחרה באמירייטס ובקטאר איירווייז צילום: איי אף פי

יורש העצר הסעודי יוזם חברת תעופה שתתחרה באמירייטס ובקטאר איירווייז

סעודיה הודיעה על עוד תוכנית שלא מותירה מקום לספק בנוגע לכוונתה לנגוס בהכנסות של אחד מסמליה החשובים של כלכלת דובאי; מדובר בקריאת תיגר ממשית על ההגמוניה של האמירויות כמרכז אזורי בתחום הסחר, ההשקעות והלוגיסטיקה

06.07.2021, 08:19 | דורון פסקין

חזון 2030 לגיוון מקורות ההכנסה של המשק הסעודי הולך ומתברר כקריאת תיגר ממשית מצדו של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן על ההגמוניה של האמירויות כמרכז אזורי בתחום הסחר, ההשקעות והלוגיסטיקה. 

קראו עוד בכלכליסט:

בפברואר הציבה הממלכה אולטימטום לחברות זרות, כי אם הן רוצות להמשיך ולזכות בחוזים השמנים של הממשלה יהיה עליהן להעביר את משרדיהן האזוריים הראשיים לסעודיה עד 2024. כיום, החברות מעדיפות לנהל את הפעילות האזורית מדובאי, שם הסביבה העסקית־מסחרית נחשבת נוחה יותר. 

לפני ימים אחדים, הודיעה סעודיה על עוד תוכנית שלא מותירה מקום לספק על כוונתה לנגוס בהכנסות של אחד מסמליה החשובים של כלכלת דובאי — חברת התעופה אמירייטס. במסגרת אסטרטגיה חדשה לפיתוח מגזר הלוגיסטיקה והתחבורה, נמסר כי בכוונת הממלכה להקים חברת תעופה לאומית שתתמודד על שוק נוסעי הטרנזיט הבינלאומי, שעד כה היה בשליטתן של דובאי וקטאר. לפי חזונו של בן סלמאן, הקמת חברת התעופה אמורה להפוך את הממלכה לאחד מחמשת המרכזים המובילים לתנועת נוסעי טרנזיט בעולם. 

יורש העצר מוחמד בן סלמאן על רקע ריאד, בירת סעודיה, צילום: איי פי, בלומברג יורש העצר מוחמד בן סלמאן על רקע ריאד, בירת סעודיה | צילום: איי פי, בלומברג יורש העצר מוחמד בן סלמאן על רקע ריאד, בירת סעודיה, צילום: איי פי, בלומברג

הצפי להתגברות התחרות, בייחוד בתקופה בה ענף התעופה מנסה להתאושש מהמשבר החמור בתולדותיו, יגביר עוד יותר את המתח הפוליטי בין סעודיה לאמירויות. זה יקרה בייחוד לאור העובדה שאמירייטס לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח האיום הסעודי. החברה כבר הודיעה כי בחמש השנים הבאות היא תרחיב את טיסותיה ב־50% ותשדרג את שירותי הובלת הסחורות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות