אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיניקס סאנס היא הלסטר סיטי של ה-NBA EPA

פיניקס סאנס היא הלסטר סיטי של ה-NBA

הסטארט-אפ הישראלי Sidelines מספק נתונים, סטטיסטיקות וחדשות לחובבי ספורט ומהמרים בארצות הברית. ואלה מראים שאיש לא חשב שפיניקס סאנס תזכה באליפות - או אפילו תגיע לגמר שמתחיל הלילה

06.07.2021, 11:32 | אוריאל דסקל

אם היינו נכנסים לפלייאוף, שבו כל הכוכבים היו בריאים, האם אנשים היו מהמרים על גמר בין מילווקי באקס ופיניקס סאנס? התשובה הקצרה היא - לא. אנחנו יודעים שהאמריקאים פשוט לא האמינו שזה יכול לקרות, ואנחנו יודעים זאת לפי התנהגויות המהמרים וסוכנויות ההימורים בארה"ב. 

קראו עוד בכלכליסט:

בתחילת העונה, הפייבוריטית לאליפות היתה לוס אנג'לס לייקרס (275+, כלומר הימור על 100 דולר היה מניב 275 דולר) וברוקלין היתה הפייבוריטית להגיע לגמר מהמזרח (600+). הסיכויים של פיניקס עמדו על 4,000+, כמעט כמו של לסטר סיטי לזכות באליפות ב-2016 (5,000 ל-1). 

בתחילת הפלייאוף הסיטואציה לא היתה שונה בהרבה. לייקרס היתה עם יחסים של 460+. ברוקלין, שהיתה בריאה יותר מלייקרס, ביחסים של 200+. פיניקס, אחרי שסיימו במקום השני במערב ונראו לא רע בכלל לאורך העונה, היו ביחסים משופרים לעומת תחילת העונה: 2,500+ - אבל עדיין המהמרים האמינו יותר בלוס אנג'לס קליפרס (300+). 

קוואי לנארד. פציעתו שיפרה את סיכויי פיניקס להגיע לגמר, צילום: רויטרס קוואי לנארד. פציעתו שיפרה את סיכויי פיניקס להגיע לגמר | צילום: רויטרס קוואי לנארד. פציעתו שיפרה את סיכויי פיניקס להגיע לגמר, צילום: רויטרס

רק אחרי שקוואי לנארד נפצע נהפכו סיכויי פיניקס להגיע לגמר לגדולים יותר משל הקבוצה השנייה של אל.איי. וברור שאחרי שפיניקס הדיחו את הלייקרס ואת דנברף כבר אי אפשר היה לקבל יחסים מצוינים על הסאנס.  

את ההשוואות הללו עשתה חברת Sidelines - סטארט-אפ ישראלי המספק נתונים סטטיסטיקות ומידע חדשותי לחובבי ספורט ומהמרים בארצות הברית. החברה עובדת על הנגשה ויזואלית פשוטה של נתוני ספורט מורכבים. בחודשים האחרונים - במקביל להפיכת שוק ההימורים לחוקי במדינות רבות בארצות הברית - נעשו היכולות של Sidelines רלוונטיות עוד יותר. למשל בכל הקשור לפציעות שחקנים והשפעתן על סיכויי ההימורים.

גרף יחסי ההימורים של Sidelines גרף יחסי ההימורים של Sidelines גרף יחסי ההימורים של Sidelines

למשל, הסיכויים של ברוקלין קרסו אחרי הפציעה של קיירי אירווינג וג'יימס הארדן, הסיכויים של פיניקס היו תלויים כמעט לחלוטין בפציעות של היריבים שלהם. אחרי הפציעה של אנתוני דיוויס במשחק הרביעי, פיניקס נהפכה מקבוצה עם סיכוי של 60 ל-1 לקבוצה עם סיכוי של 15 ל-1. 

לוס אנג'לס קליפרס, למשל, היתה בפיגור 2-0 לדאלאס אחרי שני המשחקים הראשונים של הפלייאוף, והסיכויים שלה לזכות באליפות עמדו על 20 ל-1. הסיכויים הללו נעו בין 6 ל-1 ל-16 ל-1 לאורך כל הפלייאוף - תלוי ניצחונות ופציעות. 

אור ליפשיץ, מנכ"ל ומייסד שותף ב-Sidelines: "בנינו מערכת שמשווה ומנתחת נתונים וסיכויים שתרחישים מסוימים יקרו בספורט האמריקאי. אפשר ללמוד הרבה מההערכות של בתי ההימורים האמריקאים על תרחישים שקורים ב-NBA. לדוגמה, ניתן לראות איך פציעות השפיעו באופן משמעותי על הסיכויים של כל הקבוצות".

כרגע אנחנו לא יודעים איך יאניס אדטוקומבו יגיע לגמר. עד כמה הברך שלו חזקה אחרי הפציעה ברצועות. לפני הפציעה, עוד בעיצומם של חצאי גמר הפלייאוף, אפשר היה לראות שיאניס הוא הפייבוריט לזכייה ב-MVP של הגמר. 2 ל-1. דווין בוקר מפיניקס היה שני (2.5 ל-1) וכריס פול שלישי 4.8 ל-1. טריי יאנג היה רביעי בהימור הזה (15 ל-1) ופול ג'ורג' חמישי (16 ל-1). השניים הודחו, כאמור, והשלישייה הפייבוריטית שמאחוריהם עשויה ללמד אותנו מה המהמרים האמריקאים ציפו שיקרה: קריס מידלטון, דיאנדרה אייטון וג'רו הולידיי היו הפייבוריטים לזכייה ב-MVP של הגמר אחרי פול, יאניס ובוקר. וכעת? פיניקס פייבוריטית וכריס פול פייבוריט לתואר ה-MVP של הגמר - בעיקר אחרי פציעה באף של דווין בוקר ופציעתו של יאניס.

עד כמה זה בלתי נתפס שפול בכלל בעמדה הזו? מבחינת המהמרים זה נהפך מהימור של 750+ בתחילת הפלייאוף להימור של 150+. בתחילת העונה היחס עמד על 15,000+. אפשר לומר שמבחינת ההימורים, פיניקס סאנס אלופה וכריס פול MVP של הגמר זה לגמרי לסטר סיטי 2015/16.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות