אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלומית וייס עוזבת את אנבידיה - לתפקיד בכיר באינטל העולמית צילום: שלמה שהם

שלומית וייס עוזבת את אנבידיה - לתפקיד בכיר באינטל העולמית

וייס, אחת הנשים הבכירות בתעשיית השבבים, חוזרת לאינטל אחרי 4 שנים כסמנכ"לית בכירה להנדסת סיליקון בחברה הישראלית; תמונה למנכ"לית משותפת של ארגון ההנדסה הגלובלי באינטל ולסגנית נשיא בכירה, ותנהל את הארגון לצידו של סגן הנשיא סוניל שנוי. מדובר בחלק ממהלך אסטרטגי של המנכ"ל פט גלסינגר, שמחזיר בחודשים האחרונים לחברה בכירים בתעשיית השבבים שעזבו אותה בעבר

07.07.2021, 06:00 | מאיר אורבך

שלומית וייס, סמנכ"לית בכירה להנדסת סיליקון באנבידיה ואחת הנשים הבכירות בתעשיית השבבים העולמית, עוזבת את החברה וחוזרת לאינטל אחרי 4 שנים. וייס מונתה לתפקיד מנכ"לית משותפת של ארגון ההנדסה הגלובלי באינטל ולסגנית נשיא בכירה. היא תנהל את הארגון לצידו של סגן הנשיא סוניל שנוי, ותהיה אחראית על פיתוח ותכנון השבבים בתחום מחשבי הקצה.

"האתגר הגדול שלי הוא להאיץ את הקצב כדי להיות תחרותיים ולהביא מוצרים טובים לשוק שעליו אני אחראית", אמרה וייס לכלכיסט.

קראו עוד בכלכליסט:

לוייס 32 שנות ניסיון בתעשיית המוליכים למחצה, 28 שנים מהן באינטל עצמה. היא צפויה לנהל את הפעילות מישראל. "כל התעשייה למדה דברים חדשים בקורונה, ובהרבה מקומות למדנו מה קורה כאשר לא עובדים באותו חדר. יש אמון בקבוצה בישראל ויש אמון שאני יכולה למלא את התפקיד גם מכאן. אני חושבת שהקורונה עזרה בפתיחות לכך שאפשר לעשות דברים גדולים ומרתקים מרחוק. ראיתי את זה גם במלאנוקס", היא אומרת.

וייס הובילה בין היתר את הפיתוח של סדרת מעבדי סקיילייק, שאותם כינה מנכ"ל אינטל העולמית דאז "המעבד הטוב ביותר של אינטל אי פעם". בתפקידה האחרון באינטל שימשה וייס כמנהלת תחום הנטוורקינג למרכזי מידע. בארבע השנים האחרונות היא שימשה כמנכ"לית קבוצת פיתוח שבבים במלאנוקס, שבהמשך נרכשה על ידי אנבידיה. "בשנים האחרונות, ובמיוחד בשנה האחרונה, גדלה התחרות בעולם השבבים", אומרת וייס.

שלומית וייס, צילום: שלמה שהם שלומית וייס | צילום: שלמה שהם שלומית וייס, צילום: שלמה שהם

לוייס תואר שני בהצטיינות בהנדסת חשמל מהטכניון, ותואר ראשון במדעי המחשב מהטכניון. היא מחזיקה במספר פטנטים בתחום פיתוח מיקרו-מעבדים.

חזרתה של וייס לאינטל היא חלק ממהלך אסטרטגי של המנכ"ל פט גלסינגר בחודשים האחרונים, במסגרתו הוא מחזיר לחברה בכירים בתעשיית השבבים שעזבו אותה בעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות