אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות דורש בקבינט הקורונה: חובת בידוד להורים מחוסנים אוראל כהן

משרד הבריאות דורש בקבינט הקורונה: חובת בידוד להורים מחוסנים

עם פתח קבינט הקורונה, הציגו ב"מגן ישראל" את הצעתם להגבלות. לפי הדרישה, תוטל חובת בידוד על הורים שהילד שלהם בבידוד, וגם על ישראלים שחוזרים משורה ארוכה של מדינות בחו"ל. על פי ההצעה, עם הגעה לאלף מאומתים ביום יוטל "תו ירוק מוגבל", "תו סגול" ומגבלת התקהלות

06.07.2021, 20:47 | איתמר אייכנר, אדיר ינקו, ynet

משרד הבריאות דורש חובת בידוד להורים מחוסנים וחובת בידוד לחוזרים מחו"ל גם ממדינות רבות שלא מוטלת עליהן אזהרת מסע חמורה. לפני כינוס קבינט הקורונה פורסמה במצגת של "מגן ישראל" רשימת ההמלצות לפעולה, על רקע העלייה בתחלואה. 

דרישות אלו כוללות בין היתר חובת בידוד גם למחוסנים ומחלימים שנמצאים במגע הדוק עם חייב בידוד (למשל הורה לילד בבידוד), וחובת בידוד לחוזרים מחו"ל לפחות מ-20 מדינות. על פי אופציה אחת, חובת הבידוד - שכוללת גם מחוסנים ומחלימים - תוטל על השבים ממדינות בסיכון מירבי ממדינות עם אזהרת מסע חמורה. לפי האופציה השנייה שמוצעת לשרים, רק לחוזרים ממדינות "לבנות" לא תוטל חובת בידוד. 

בנוסף, משרד הבריאות ממליץ על בדיקות PCR או בדיקות מהירות בקייטנות ומחנות קיץ (יותר מ-100 משתתפים); בדיקות מהירות בכניסה למוסדות גריאטריים; חובת בידוד עד קבלת תשובה על בדיקת PCR בחזרה מחו"ל; תוספת חובת בדיקות למבודדים חוזרי חו"ל (גם ביום הרביעי, ולא רק ביום התשיעי.


מתחם חיסון פופ-אפ בתל אביב , צילום: אוראל כהן מתחם חיסון פופ-אפ בתל אביב | צילום: אוראל כהן מתחם חיסון פופ-אפ בתל אביב , צילום: אוראל כהן


אתמול, לראשונה מאז חודש מרץ, מספר המאומתים היומי היה גבוה מ-500. לפי ההצעה, כאשר מספר המאומתים יהיה יותר מאלף ומקדם ההדבקה גבוה מ-1.2 (כרגע הוא 1.43), יוטל "תו ירוק מוגבל", יתחדש "התו הסגול" ותוטל מגבלת התקהלות. 

מאז חצות אובחנו 367 ישראלים כחיוביים לקורונה. בסך הכול פוענחו עד כה כ-53 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 0.7%. מתחילת חודש יולי אובחנו בישראל 2,024 חיוביים לנגיף. מדובר בממוצע של יותר מ-337 מאובחנים מדי יום. לשם השוואה, בכל חודש יוני אובחנו 2,389 חיוביים לקורונה – ממוצע של 80 חיוביים נוספים ביממה.  

חיסון נער בתל אביב, צילום: רויטרס חיסון נער בתל אביב | צילום: רויטרס חיסון נער בתל אביב, צילום: רויטרס


בינתיים, מספר החולים שמצבם קשה ממשיך לעלות באופן מתון והערב מספרם עומד על 38. מדובר במספר החולים הקשים הגבוה ביותר מאז 1 ביוני, אז היו בבתי החולים ברחבי הארץ 40 חולים במצב קשה. המספר ירד עד ל-21 ב-18 ביוני, אך מאז הוא עולה בהדרגה.  

במקביל, משרד הבריאות ענה היום לביקורת לאחר שפרסם נתונים שמהם עולה כי יש צניחה במועילות החיסון במניעת הדבקה עם תסמינים ל-64%. הנתונים הדרמטיים על ירידה ביעילות החיסון פורסמו לראשונה ב-ynet

בהודעה בנושא הזכירו במשרד הבריאות שמניתוח אפידמיולוגי של שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, החל מ-6 ביוני יש ירידה במועילות החיסון במניעת הדבקה ל-64% ובמניעת מחלה עם תסמינים (מחלה קלה) ל-64%. הירידה, כתבו, נצפתה בו-זמנית עם התפשטות וריאנט דלתא בישראל. עם זאת, מועילות החיסון במניעת אשפוזים ותחלואה קשה בנגיף הקורונה נאמדת ב-93%.
 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות