אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפנטגון ביטל פרויקט מיחשוב ענן ב-10 מיליארד דולר שבו זכתה מיקרוסופט נגד אמזון צילום: בלומברג

הפנטגון ביטל פרויקט מיחשוב ענן ב-10 מיליארד דולר שבו זכתה מיקרוסופט נגד אמזון

משרד ההגנה האמריקאי הודיע על ביטול חוזה JEDI: "עקב שינוי בדרישות וביכולות הענן והתפתחויות בתעשייה, חוזה הענן JEDI כבר אינו עונה על הצרכים". הפנטגון הודיע על חוזה חדש, שימומש על ידי מספר ספקיות ומכונה Joint Warfighter Cloud Capability

06.07.2021, 21:19 | חדשות חוץ

מחלקת ההגנה של ארצות הברית הודיעה היום (ג') שהיא מבטלת את חוזה מיחשוב הענן בהיקף 10 מיליארד דולר, שעמד במרכזו של קרב משפטי שבו היו מעורבות אמזון ומיקרוסופט. המשרד הודיע גם על חוזה חדש ובחינת הצעות של שתי ספקיות הענן. 

קראו עוד בכלכליסט:


תוכנית JEDI (יוזמת תשתית הגנה משולבת) הפכה לאחד החוזים הסבוכים ביותר של מחלקת ההגנה. בהודעה לעיתונות היום מסר הפנטגון ש"עקב שינוי בדרישות וביכולות הענן והתפתחויות בתעשייה, חוזה הענן JEDI כבר אינו עונה על הצרכים". 

מניית מיקרוסופט ירדה ב-0.4% לאחר היוודע החדשות, ומניית אמזון עלתה ב-3.5% לאחר שכבר רשמה שיא של 52 שבועות. 

אך הקרב על פרויקט מיחשוב הענן כנראה עוד לא הסתיים. הפנטגון אמר שהוא עדיין זקוק ליכולות מיחשוב ענן בקנה מידה גדול, והודיע על חוזה חדש שימומש על ידי מספר ספקיות, המכונה Joint Warfighter Cloud Capability (יכולת מיחשוב ענן מלחמתית).


הפנטגון, צילום: בלומברג הפנטגון | צילום: בלומברג הפנטגון, צילום: בלומברג


הפנטגון הודיע שהוא מתכנן לבחון הצעות של אמזון ומיקרוסופט, ואמר שהן שתי ספקיות המיחשוב היחידות שיכולות לספק את צרכיו. עם זאת, בכוונת הפנטגון לבצע חקר שוק כדי לראות אם ישנן מועמדות נוספות שמחזיקות ביכולות הדרושות לביצוע החוזה. 

חוזה JEDI היוקרתי היה אמור לבצע מודרניזציה של מערכות טכנולוגיית המידע של הפנטגון לעד עשר שנים. מיקרוסופט זכתה בחוזה ב-2019, כאשר הביסה את המובילה בשוק – יחידת מיחשוב הענן של אמזון (AWS). חודש מאוחר יותר הגישה AWS תביעה לבית משפט פדרלי נגד ההחלטה. החברה טענה שהטייתו של הנשיא דאז טראמפ נגד מנכ"ל אמזון באותה תקופה ג'ף בזוס השפיעה על החלטת הפנטגון. בשנה שעברה פרסם המפקח הכללי של הפנטגון דו"ח שטען שהענקת החוזה לא הושפעה מהבית הלבן. עם זאת, הוא ציין בדו"ח בן 313 העמודים שלא זכה לשיתוף פעולה מלא מפקידי הבית הלבן, ולכן לא היה יכול להשלים את הערכתו לגבי ההאשמות בהתנהלות לא אתית. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות