אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיורא עופר ויעל גיט גייסו 320 מיליון שקל לקרן להב 3 צילום: אוראל כהן

בלעדי

גיורא עופר ויעל גיט גייסו 320 מיליון שקל לקרן להב 3

הקרן, המתמחה במימון לחברות מידל מרקט, רוצה לבצע עסקאות בהיקף כולל של עד חצי מיליארד שקל. קרנות להב 1 ולהב 2 השיגו תשואות של 15%-13%

07.07.2021, 07:24 | גולן חזני

קרן החוב להב השלימה גיוס של 320 מיליון שקל לקרן שלישית. להב מנוהלת בידי גיורא עופר, לשעבר מנכ"ל בנק דיסקונט, ויעל גיט, לשעבר סמנכ"לית המימון בקרן בראשית ובכירה בבנק הפועלים. הקרן מממנת בעיקר חברות מידל מרקט והחלה לפעול ב־2013. להב היתה קרן המזנין הראשונה שהוקמה עבור חברות בעלות מחזור של עשרות עד מאות מיליוני שקלים, והעמידה פתרונות מימון של 5–40 מיליון שקל.


קראו עוד בכלכליסט:


קרן להב 1 הוקמה ב־2013 וגייסה 120 מיליון שקל, בשיתוף עם המגזר הקיבוצי, משקיעים פרטיים והכשרה ביטוח. ב־2015 הוקמה קרן להב 2 שגייסה 230 מיליון שקל, גם היא בשיתוף הכשרה ביטוח כמשקיע עוגן והתנועה הקיבוצית. יחד עם הגיוס של הקרן החדשה מסתכם היקף הגיוסים של שלוש הקרנות ב־670 מיליון שקל. בין המשקיעים בקרן החדשה גם קופת התגמולים של עובדי בנק לאומי וגלעד גמלאות לעובדים דתיים. אלה מתווספים למשקיעים שהשקיעו בקרן השנייה, ובהם הכשרה ביטוח.

הקרנות להב 1 ו־2 ביצעו עד היום כ־50 עסקאות בהיקף של כ־500 מיליון שקל והשיגו בהן תשואות ממוצעות של 15%-13%. להב 3 שואפת לעסקאות בהיקף כולל של עד 500 מיליון שקל.

שוק האשראי לחברות בינוניות וקטנות עומד על 282 מיליארד שקל, ו־95% ממנו ניתנים בידי המערכת הבנקאית. חברות האשראי החוץ־בנקאי מעניקות הלוואות בריבית גבוהה ולתקופה מוגבלת, כך שקרנות המזנין — שעמן נמנות חוץ מלהב גם קרן שקד של גיל דויטש ורוני בירם, קרן ארבל של אמיר הסל, קרן קוגיטו וקרנות נדל"ן נוספות — נכנסו לוואקום מימוני. המחסור קיים בעיקר בחברות מידל מרקט בצמיחה, המבקשות לגייס מימון להרחבת פעילות או רכישות.

להב שתנסה לנצל את העצירה במתן אשראי בשל הקורונה, משלבת בעסקאות המימון גם את המערכת הבנקאית וגובה ריבית שוטפת גבוהה מזו הנהוגה בבנקים.

עם ההשקעות הבולטות של להב נמנית רכישת 40% מהעוגנפלסט ב־2013 תמורת כ־30 מיליון שקל, עסקה שבה שילשה את שווי השקעתה. העוגנפלסט מנהלת בימים אלה מו"מ למכירתה לחברה אירופית תמורת 140 מיליון שקל. להב העניקה גם מימון לחברת נאייקס, העוסקת בסליקת תשלומים למערכות אוטומטיות, שהונפקה באחרונה לפי שווי של מיליארד דולר בתל אביב, ובעבר העניקה מימון גם לרשת מלונות בראון.


מימין בעלי קרן ההשקעות להב גיורא עופר ויעל גיט, צילום: אוראל כהן מימין בעלי קרן ההשקעות להב גיורא עופר ויעל גיט | צילום: אוראל כהן מימין בעלי קרן ההשקעות להב גיורא עופר ויעל גיט, צילום: אוראל כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות