אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על ג'מבו הסתיים: ויזל יוכל להשתמש בשם צילום: דימה טליאנסקי עמית שעל

נחשף בכלכליסט

הקרב על ג'מבו הסתיים: ויזל יוכל להשתמש בשם

הרשת היוונית שמגיעה לארץ וג'מבו סטוק המקומית חתמו על הסדר פשרה; שני הצדדים יפעלו עם השם ג'מבו תוך יצירת בידול בין המותגים; הרשת היוונית תצטרך להוסיף את המילה GRECCE ואת דגל יוון מתחת לשם JUMBO; תוספת המילה יוון תחייב את פוקס הזכיינית בחנויות וכן בפרסומות ושלטי חוצות

07.07.2021, 13:12 | אורנה יפת

הסכסוך על השם ג'מבו נפתר: ל"כלכליסט" נודע כי נציגיה של הרשת היוונית ושל ג'מבו סטוק הישראלית דיווחו לרשם סימני המסחר כי השיגו פשרה. הרשת היוונית תצטרך להוסיף את המילה GRECCE ואת דגל יוון מתחת לשם JUMBO. תוספת המילה יוון תחייב את פוקס הזכיינית בחנויות וכן בפרסומות ושלטי חוצות.


פשרת ג פשרת ג'מבו - למעלה הלוגו הישראלי, למטה - הלוגו של הרשת מיוון פשרת ג


מוקדם יותר, טרם השגת הפשרה דיווחו החברות כי, "הצדדים מתכבדים להודיע לכבוד הפוסקת כי הם מצויים בשלבים מתקדמים של משא ומתן לקראת הסכם פשרה, אשר עשוי לייתר את כל ההליכים בין הצדדים", כתבו הצדדים בהודעה לרשם, וביקשו לבטל את הדיון שנקבע בנושא. "הצדדים יודיעו בתוך 10 ימים את תוצאות המו"מ". הצדדים הסכימו כי כל אחד מהם ישתמש בשם ג'מבו, תוך יצירת בידול בין המותגים.  


קראו עוד בכלכליסט:


סימנים ראשונים לפשרה המתגבשת היה ניתן לראות בימים האחרונים בנתיבי איילון, בדמות שלטי חוצות ענקיים המבשרים על בואה של ג'מבו, רשת הסטוק היוונית שהעניקה לקבוצת פוקס את הזיכיון לפתוח סניפים בארץ. זאת למרות המחלוקת המתנהלת ברשם סימני המסחר על לוגו הרשת. השאלה שנותרת פתוחה היא באיזה אופן יצטרכו הענקית היוונית, או קבוצת פוקס, לפצות את הרשת הישראלית.


ג ג'מבו היוונית | שאטרסטוןק ג


בספטמבר האחרון דיווחה קבוצת פוקס בשליטת הראל ויזל כי חתמה על הסכם לזיכיון עם רשת ג’מבו היוונית, הפועלת במתכונת של סניפים גדולים ומוכרת מוצרים זולים ממגוון קטגוריות. עוד קודם לדיווח הגישה ג'מבו היוונית שתי בקשות לרישום סימן מסחרי בישראל: האחת לרישום הסימן המילולי ג'מבו והשנייה לרישום השם ג'מבו בלוגו מעוצב, כפי שמופיע בחנויות בחו”ל. ג'מבו סטוק, בתגובה, קבלה על הבקשה. ג'מבו היוונית ביקשה מרשם סימני המסחר לקבוע דיון דחוף בהתנגדות של ג'מבו סטוק, בהקדם האפשרי. לטענתה, על פי ההסכם שלה מול פוקס, פוקס אמורה לפתוח סניפים בישראל בסוף 2021 וכבר נערכת לכך מהיבטים שונים. הדיון נקבע לאתמול, אבל כאמור אז הצדדים פנו לבטלו. 

בבקשה חשפה ג’מבו היוונית את היקף ההשקעה של הזכיינית פוקס ברשת החדשה. לדבריה, פוקס נמצאת בשלבים מתקדמים של חתימה על הסכמי שכירות של שטחים נרחבים לטובת הקמת והפעלת החנויות שיפעלו תחת הסימן המבוקש, בהשקעה של 18-15 מיליון שקל, ומדובר בחנויות ענק בגודל של מרכז מסחרי שלם. 

הראל ויזל, צילום דימה טליאנסקי הראל ויזל | צילום דימה טליאנסקי הראל ויזל, צילום דימה טליאנסקי

"במסגרת הסכמי השכירות פוקס נדרשת על ידי המשכירים לספק את מיתוג החנויות שעתידות לקום בשטח המושכר, כחלק מהתנאים המסחריים הבסיסיים לקיום העסקה", טענה ג'מבו היוונית. "מכאן, שהסכמי השכירות הם ייעודיים ולא יכולים לשמש למותג אחר מבחינת המשכירים אשר מסתמכים על המותג, דהיינו סימני JUMBO, לצורך הבטחת הכדאיות הכלכלית של העסקה".

ג'מבו סטוק הגישה בקשה לרישום הסימן המסחרי “ג’מבו” שלושה חודשים לאחר שג'מבו היוונית הגישה בקשה לרישום סימן המסחר שלה. הרשת הישראלית טענה כי היא בעלת המוניטין על הסימן מתוקף היותה פעילה בישראל. הרשת הבינלאומית הגישה תובענה בדצמבר 2020 נגד ג'מבו סטוק בבית המשפט המחוזי תל אביב, בבקשה לחייב את הרשת הישראלית לחדול משימוש בסימנים המסחריים הנתונים במחלוקת. באפריל 2021 החליט בית המשפט לעכב את ההליכים בתובענה וקבע כי יש לחכות להחלטת רשם סימני המסחר.

את ג'מבו סטוק ייצגו עורכי הדין דפנה פישר וארז הרכבי ממשרד גדעון פישר. את ג'מבו היוונית ייצג משרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות