אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט-אפ הישראלי אניוויז'ן גייס 235 מיליון דולר צילום: רויטרס

בלעדי לכלכליסט

הסטארט-אפ הישראלי אניוויז'ן גייס 235 מיליון דולר

הגיוס הנוכחי הוא אחד מסבבי המימון הגדולים בעולם בתחום האינטליגנציה החזותית. עד היום קיימה החברה שני סבבי גיוס של 115 מיליון דולר יחד. החברה מעסיקה 240 עובדים, מחציתם בישראל

07.07.2021, 09:34 | גולן חזני

גיוס ענק לחברת הסטארט-אפ הישראלית אניוויז'ן (AnyVision), הפועלת בתחום הראייה הממוחשבת וזיהוי פנים. לכלכליסט נודע כי החברה סיימה סבב גיוס של 235 מיליון דולר.

את הגיוס – סבב C -הובילו הבנק היפני סופטבנק וחברת הפיננסים אלדריג' שהשתתפה גם בסבב הקודם. בין בעלי המניות באניויז'ן גופים בינלאומיים גדולים כמו בוש, לייטספיד, קוואלקום, שניידר אלקטריק, ובעל המניות הגדול בחברה, אביחי סטולרו מבעלי אירונאוטיקס. עד היום קיימה החברה שני סבבי גיוס של 115 מיליון דולר יחד.

הגיוס הנוכחי הוא אחד מסבבי המימון הגדולים ביותר שנעשו בעולם המערבי בתחום האינטליגנציה החזותית ומדגיש את החשיבות הגוברת של הבינה המלאכותית, למידת מכונה ויכולות זיהוי זו לה השקעה שניה בחברה. 


מערכת זיהוי פנים סין, צילום: רויטרס מערכת זיהוי פנים סין | צילום: רויטרס מערכת זיהוי פנים סין, צילום: רויטרס


אניוויז'ן, שנוסדה ב-2015, הופכת בעזרת פתרונות התוכנה שלה כל מצלמה לחכמה. החברה פיתחה אלגוריתם לזיהוי פנים, גוף ואובייקטים לאיתור ומעקב אחר מבוקשים בקהל גדול ובזמן אמת .מייסדי החברה הם אילון אטשטיין (מנכ"ל) ופרופ' ניל רוברטסון (סמנכ"ל טכנולוגיה). 

החברה מעסיקה 240 עובדים, מחציתם בישראל. החברה אניויזן עוסקת בטכנולוגיות ביומטריות וזיהוי הפנים, נחשבת לאחת הטובות בעולם בתחומה ומתמחה בהטמעת הטכנולוגיות הביוטמטריות במכשירי קצה תוך חיסכון ניכר במשאבי מיחשוב ואנרגיה, וקיצור זמן התגובה. מוצרי החברה מסופקים לשדות תעופה, מרכזי קניות, מגדלי משרדים, איצטדיונים, תשתיות קריטיות, שירותי בריאות, בתי קזינו ומפעלים.

החברה מנוהלת מאז אוקטובר 2020 בידי אבי גולן שגם הוביל את התהליך מול סופטבנק.

לפני כשנה הפרידה החברה את הפעילות הבטחונית שלה, והעבירה אותה לחברה שהקימה עם רפאל הממשלתית. מיקרוסופט, שהיתה משקיעה של החברה בעבר, הפסיקה להשקיע בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות