אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורשה: נשקיע ב-Griiip הישראלית, כדי לשפר את מכוניות המרוץ צילום: griiip

פורשה: נשקיע ב-Griiip הישראלית, כדי לשפר את מכוניות המרוץ

Griiip עוסקת בהעברת מידע ממכוניות מרוץ באמצעות שימוש בפלטפורמת ענן. בחודשים האחרונים פורסם בתקשורת באירופה על חזרה של היצרנית לפורמולה 1

07.07.2021, 15:08 | תומר הדר

קרן ההשקעות של פורשה העולמית, Porsche ventures, שפעילה בין היתר גם בישראל, הודיעה על השקעה ב-Griiip הישראלית. Griiip עוסקת בהעברת מידע ממכוניות מרוץ באמצעות שימוש בפלטפורמת ענן.

עד כה בחרה פורשה להשקיע בעיקר בחברות דוגמת אורורה לאבס הישראלית שעוסקות בתחום האוטו טק- אך הטכנולוגיה של Griiip עוסקת דווקא בתחום אחר: ספורט מוטורי.

קרן ההשקעות של פורשה עוסקת בעיקר באיתור השקעות במה שהיצרנית הגרמנית מגדירה כ"טיוב חוויית לקוח" – ובדרך כלל פועלת מתחת לרדאר, מה שהופך את הודעתה הרשמית של פורשה למפתיעה למדי. 

מכונית מרוץ Griiip     , צילום: griiip מכונית מרוץ Griiip | צילום: griiip מכונית מרוץ Griiip     , צילום: griiip

פורשה היא מתעדת להשתמש במידע שיושג באמצעות הפיתוח של Griip כדי לבצע ניתוח מה שמתקבל מהרכב בזמן אמת: עומסים, טמפרטורות ומצב רכיבים שונים.

רוב היצרניות הגדולות אשר משקיעות בחברות ישראליות עושות זאת כדי להשיג טכנולוגיות בתחומי הסייבר והנהיגה האוטונומית. רובן גם מייעדות את הטכנולוגיות הללו לרכבים "יום-יומיים" – אך הטכנולוגיה הישראלית שפורשה מיועדת להשיג באמצעות Griiip, נחשבת הרבה פחות נגישה משום שהיא משמשת קומץ של נהגי מרוצים. העובדה שפורשה מתעדת להשתמש בטכנולוגיה הישראלית חשובה מסיבה נוספת - פורשה עצמה לא משתתפת במרוצי פורמולה 1 זה שנים רבות, אך בחודשים האחרונים נפוצו ידיעות בתקשורת באירופה על חזרה של היצרנית לפורמולה 1. אם וכאשר תשוב פורשה למסלול, טכנולוגיה ישראלית כנראה תהיה חלק בלתי נפרד מן התהליך.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות