אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הוציא צו הקפאת הליכים לחברת קומון סנס מקיסריה צילום: שאטרסטוק

בית המשפט הוציא צו הקפאת הליכים לחברת קומון סנס מקיסריה

הבקשה הוגשה על ידי החברה בתמיכת עובדיה. להערכת החברה, הושקעו בה לאורך השנים כ-100- 150 מיליון שקל. השופטת בטינה טאובר מינתה את עו"ד מור נרדיה לנאמן הזמני של החברה

07.07.2021, 19:16 | מאיר אורבך

בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא היום צו הקפאת הליכים לחברת מדעי החיים הוותיקה קומון סנס מקיסריה  בעקבות בקשתה. הבקשה נתמכה על ידי  16 עובדי החברה המיוצגים על ידי עו"ד אופיר רונן עקב חדלות פרעון קשה של החברה וחוסר יכולת לפרוע את התחייבויותיה השוטפות. 

במסגרת הבקשה מעריכה החברה כי לאורך השנים הושקעו בה כ-100- 150 מיליון שקל. השופטת בטינה טאובר מינתה את עו"ד מור נרדיה לנאמן הזמני של החברה. למעט 16 העובדים שתמכו בבקשה החברה מעסיקה 6 עובדים נוספים. היקף חובות החברה כיום עומד על כ-2.4 מיליון שקל.

עו"ד מור נרדיה, צילום: עומר מסינגר עו"ד מור נרדיה | צילום: עומר מסינגר עו"ד מור נרדיה, צילום: עומר מסינגר

קומון סנס שהוקמה בשנת 1999 פיתחה מוצרים וטכנולוגיות המתמקדים בבריאות האישה. על פי הבקשה לצו הקפאת הליכים שהגישו העובדים, לחברה יש שורה של פרוייקטים וקנייין רוחני שיש לשמור עליהם ובעיקר ההון האנושי של החברה. לטענת העובדים החברה נקלעה למצוקה תזרימית קשה ולחדלות פרעון תזרימית וחוסר יכולת לפרוע את התחייבויותיה השוטפות. 

החברה מדווחת שבעקבות שורה של אירועים שונים שנקלעה אליהם לרבות הקורונה שפגעה ביכולתה לגייס כספים וחוסר תפקוד של דירקטוריון החברה וכן התפטרות מנכ"ל החברה בחודש מאי האחרון הביאו אותה למצב זה.

בדיקה ביתית לאבחון עצמי של זיהום נרתיקי של חברת  קומון סנס, אתר החברה בדיקה ביתית לאבחון עצמי של זיהום נרתיקי של חברת קומון סנס | אתר החברה בדיקה ביתית לאבחון עצמי של זיהום נרתיקי של חברת  קומון סנס, אתר החברה

על פי הדיווח מנכ"ל החברה שהתפטר במאי האחרון אף הציע להשקיע בה בעבר אך נסוג בו מהחלטתו מסיבות השמורות עימו. לדברי החברה, רק בהצעה זו יש ללמד על הפוטנציאל של שימור החברה כפועלת ולא לפרקה. בקופת החברה על פי הדיווח יש 750 אלף שקל שיספיקו להפעלתה בחודש הקרוב לצד חוב של 100 אלף שקל של אחד הלקוחות שאמור לשלם לחברה בקרוב.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות