אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך תתנהל קרן הצדקה של ביל ומלינדה גייטס לאחר גירושיהם צילום: גטי

כך תתנהל קרן הצדקה של ביל ומלינדה גייטס לאחר גירושיהם

עמותת גייטס, הנחשבת לעמותת הצדקה הפרטית הגדולה בעולם, פרסמה תוכנית גיבוי למקרה שביל ומלינדה שעומדים בראשה לא יצליחו להסתדר יותר יחד לאחר גירושיהם. בין היתר ההסכם מעניק לבני הזוג הפרודים תקופת ניסיון של שנתיים, שאחריה מלינדה תוכל לפרוש מהארגון

08.07.2021, 14:17 | חדשות חוץ


עמותת גייטס פרסמה את תוכנית הגיבוי למקרה שביל ומלינדה שעומדים בראשה לא יצליחו להסתדר יותר יחד לאחר גירושיהם

ההסכם מעניק לבני הזוג הפרודים תקופת ניסיון של שנתיים, שאחריה מלינדה תוכל לפרוש מהארגון, הנחשב לעמותת הצדקה הפרטית הגדולה בעולם,  אם יוחלט שחילוקי דעות לא יאפשרו לה להמשיך, כך לפי דיווח ב-BBC. ההסכם קובע עוד כי היא תקבל מביל גייטס "משאבים אישיים" לטובת עבודות הצדקה שלה. 

קראו עוד בכלכליסט:

מלינדה מסרה בתגובה כי היא "גאה ביותר" בהישגים של הארגון. "אני מאמינה מעומק ליבי במשימה של העמותה ונותרתי מחוייבת לגמרי לעבודתי כיו"ר משותפת". 

ביל ומלינדה גייטס, צילום: אי.פי.אי ביל ומלינדה גייטס | צילום: אי.פי.אי ביל ומלינדה גייטס, צילום: אי.פי.אי

ההסכם מתפרסם לאחר שרבים תהו לעתיד העמותה מאז הכריזו בני הזוג במאי כי הם מתגרשים לאחר 27 שנות נישואים. עד כה הם ניהלו ביחד את ארגון הצדקה שמקדם מטרות כמו מיגור מחלות מדבקות ועידוד התחסנות בקרב ילדים, והיקף נכסיו נאמד בכ-50 מיליארד דולר. 

לפי הודעת העמותה, מלינדה תישאר בתפקידה כנאמנה במהלך "תקופת הניסיון". עם זאת, בעמותה מגייסים גם נאמנים חדשים שיפקחו על העבודה. לפי המנכ"ל מארק סוזמן, הנאמנים הנבחרים ייחשפו בינואר. עוד הוסיף כי ההון שיועבר למלינדה במקרה שתחליט לעזוב "יהיה  נפרד לגמרי מהקרן של העמותה, שלא תושפע". עם זאת, ציין כי אינו מאמין שמלינדה תפרוש. "ביל ומלינדה, ביחד ולחוד, הדגישו בפניי את הכוונה שלהם להמשיך ולעבוד יחד כיו"רים משותפים בטווח הארוך". 

זה לא השינוי הפוטנציאלי היחיד שעובר על העמותה. בחודש שעבר הודיע וורן באפט כי בכוונתו לפרוש מדירקטוריון העמותה. 

במקביל, ביום שלישי נחשף כי ביל ומלינדה יתרמו 15 מיליארד דולר נוספים מהונם האישי לעמותה. לשניהם יש גם קרנות צדקה נוספות המוקדשות לאנרגיה ירוקה וקידום שוויון של נשים. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות