אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ה-OECD: "התפרצויות קורונה חדשות מהוות סכנה להתאוששות הכלכלה בעולם" צילום: איי אף פי

יו"ר ה-OECD: "התפרצויות קורונה חדשות מהוות סכנה להתאוששות הכלכלה בעולם"

לדברי מתיאס קורמן, זני קורונה חדשים מהווים איום משמעותי, ועל המדינות המפותחות לתמוך במבצעי חיסונים במדינות מתפתחות: "עלינו לעשות הכל כדי לחסן כמה שיותר אנשים. זה לא רק עניין של צדקה או נדיבות, זה האינטרס של המדינות"

08.07.2021, 18:56 | חדשות החוץ

התפרצויות חדשות של נגיף קורונה עדיין מהוות סכנה משמעותית להתאוששות הכלכלית העולמית, כך הזהיר היום (ה') יו"ר ה-OECD, מתיאס קורמן, וקרא למדינות המפותחות לתמוך במבצעי החיסונים של המדינות המתפתחות. 


קראו עוד בכלכליסט:


״עלינו לעשות מה שאנחנו יכולים כדי לחסן כמה שיותר אנשים. יש אחריות מיוחדת למדינות המפותחות, וזה לא רק עניין של צדקה או נדיבות, זה למעשה האינטרס שלהן לשמור על אנשים בריאים… ולוודא שההתאוששות הכלכלית נשמרת", כך אמר קורמן. לדבריו, "התפרצויות חדשות הן עדיין אחד הסיכונים הגדולים בכל הקשור להתאוששות חזקה ועקבית. יש תחרות בין החיסון של כמה שיותר אנשים ברחבי העולם לבין הסכנה מזנים חדשים שעלולים להיות עמידים בפני החיסונים הקיימים". 

קורמן אינו היחיד שחושש מהתפרצות קורונה נוספת, במיוחד לאור התפשטות זן הדלתא, או בשמו הנוסף - הזן ההודי, בקרב צעירים ואנשים שלא חוסנו, שעלולה לפגוע בהתאוששות הכלכלית בעולם. 

ברונו לה מר, שר האוצר הצרפתי, אמר ביום שלישי השבוע כי "הדבר היחיד שעלול לסכן את ההתאוששות הכלכלית בצרפת זה גל חדש של הנגיף". 


מתיאס קורמן, צילום: רויטרס מתיאס קורמן | צילום: רויטרס מתיאס קורמן, צילום: רויטרס


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות