אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה ירוקה בבורסת ת"א; הבנקים קפצו ב-2.4% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה ירוקה בבורסת ת"א; הבנקים קפצו ב-2.4%

ת"א 35 טיפס ב-1.5%, ת"א 125 התחזק ב-1.6%; קבוצת דלק זינקה ב-8.7% במחזור הגבוה בבורסה; מליסרון עלתה ב-4.8% לאחר שהודיעה על רכישת חברת סחר אונליין; ישראכרט עלתה ב-2.8% אחרי שהודיעה שרן עוז, מנכ"ל מגדל, צפוי להתמנות למנכ"ל

11.07.2021, 15:58 | מיקי גרינפלד

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, איגרות החוב ועדכוני האנליסטים  

מדד ת"א 35 מדד ת"א 125 מדד ת"א בנקים-5 מדד ת"א נדל"ן מדד ת"א נפט וגז מדד ת"א גלובל-בלוטק 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

15:50 - הבורסה נעלה את יומו הראשון של השבוע במגמה ירוקה, אחרי שבשבוע שעבר איבדו המדדים המובילים קרוב ל-2% מערכם.

מדד הדגל ת"א 35 טיפס ב-1.5%, ת"א 125 התחזק ב-1.6%.

מניות הבנקים בלטו בעליות חדות ומדד ת"א 35 קפץ ב-2.4%. דיסקונט הוסיף לערכו 3.2%, לאומי עלה ב-3%, פועלים ב-2.1%, מזרחי טפחות התחזק ב-1.5% ובינלאומי רשם עלייה של 1%.

קבוצת דלק זינקה ב-8.7% וריכזה את המחזור הגבוה בבורסה. מליסרון התחזקה ב-4.8% אחרי שהודיעה על רכישת פעילות אתרי סחר אונליין, עזריאלי הוסיפה לערכה  2.9% לאחר דיווח על רכישת קניון מול הים באילת.

עוד בלטו בעליות חדות במחזור גבוה יחסית להיום - אקסיליון שקפצה ב-9% ואינטרקיור שהוסיפה 8.6% אחרי שהודיעה על מועד פתיחת המסחר של מניותיה בבורסת נאסד"ק.

ישראכרט עלתה ב-2.8% אחרי שהדירקטוריון אישר את מינוי רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח, למנכ"ל חברת כרטיסי האשראי - כפי שנחשף בכלכליסט.

14:40 - 31 מתוך 35 המניות במדד הדגל ת"א 35 נסחרות בעליות. מליסרון מובילה את המגמה הירוקה ומתחזקת ב-5.7% אחרי שהודיעה על רכישת פעילות אתרי קניות, טאואר מטפסת ב-3.4% במקום השני. 

בצד השלילי - אנרג'יאן מאבדת 1%, שפיר הנדסה נסוגה ב-0.5%, מיטרוניקס נחלשת ב-0.2% וסאפיינס רושמת ירידה מזערית של פחות מ-0.1%.

13:30 - מליסרון מטפסת ב-5.5% לאחר שהודיעה כי היא רוכשת מקרן סקיי את חברת גרופר קניות חברתיות - חברת דיגיטל  המתמחה בתחום השיווק, הסחר הדיגיטלי ושירות הלקוחות. מליסרון מתכננת להקים זרוע דיגיטלית חדשה, אליה תשולב גרופר. המתחרה עזריאלי מתחזקת ב-3.5%, בהמשך לדיווח על עסקת הענק לרכישת קניון מול הים באילת. 

קניון מול הים באילת, צילום: חן לבון קניון מול הים באילת | צילום: חן לבון קניון מול הים באילת, צילום: חן לבון

11:25 - העלייה בת"א בנקים מגיעה ל-1.5%, לאומי ודיסקונט עולים ב-1.7%, פועלים מתחזק ב-1.5%; מדד ת"א ביומד מוביל את המדדים הענפיים של הבורסה עם עלייה של 2.5% - פרוטליקס ואינטרקיור מזנקות ב-8.5% וב-8% בפסגת המדד. 

11:20 - נופר אנרגיה מתחילת להיסחר בזינוק של 7%. 

10:55 - והנה ההודעה המהותית: נופר אנרג'י התקשרה במזכר הבנות לרכישת הזכויות בתחנת האנרגיה הסולארית באשלים, משותפות ניו מגלים, תמורת 580 מיליון שקל.  אשלים הוא מתקן תרמו סולארי בהספק מותקן של 121 מגה ואט, אחד הגדולים מסוגו בעולם. בנייתו הושלמה במהלך 2019, והוא חובר לרשת והחל הפעלה מסחרית במסגרת הסכם זיכיון BOT לתקופה של 28 שנה עם מדינת ישראל. ביצוע העסקה כפוף, בין היתר, לביצוע בדיקת נאותות של נופר לפרויקט אשר צפויה להתחיל בימים הקרובים. העברת האחזקות במגלים תהיה כפופה לאישור המדינה מכוח הסכם הזיכיון של הפרויקט.

אשלים, צילום: חיים הורנשטיין אשלים | צילום: חיים הורנשטיין אשלים, צילום: חיים הורנשטיין


10:00 - המסחר נפתח: מדדי ת"א 35 ות"א 125 עולים ב-1.2%, ת"א בנקים עולה ב-1% - לאומי מטפס ב-1.2% ומזרחי טפחות ב-1.1%; קבוצת דלק מזנקת ב-7%, יחד עם אסקליון שעולה בשיעור דומה - שתיהן בפסגת ת"א 90 ות"א 125; 

דיווחי כלכליסט: ישראכרט מטפסת ב-2.8% לאחר הפרסום על המגעים למינוי רן עוז מנכ"ל מגדל לתפקיד המנכ"ל הבא שלה - מגדל עולה ב-0.5%; עזריאלי מתחזקת ב-2.5% בעקבות הדיווח על מגעים לרכישת קניון מול הים; אירודרום מטפסת ב-6.2%, בהמשך לידיעה על עסקה חדשה של החברה בתחום האזרחי. 

נופר אנרג'י בהפסקת מסחר לאחר שהודיעה על כוונתה לפרסם דיווח מהותי. 

9:50 - נופר אנרג'י מודיעה על כוונתה לפרסם דיווח מהותי, המניה בהפסקת מסחר עד לפרסום הדיווח. 

9:10 - ג'נריישן קפיטל חברה לקרן השקעות בתשתיות מבריטניה, במטרה להגישה הצעה לרכישת 30% ממניות חברה בתחום הרכבות בבריטניה. ההצעה עברה את השלב הראשון במכרז, וכעת השותפות נערכת להגשת הצעה מחייבת בשלב השני - אם אכן תזכה, סכום ההשקעה של ג'נריישן יעמוד על 120 מיליון פאונד. מימין: ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי קרן ג מימין: ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי קרן ג'נריישן | צילום: תמוז רחמן מימין: ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי קרן ג


9:00 - כלל טכנולוגיה, עדכנה כי המו"מ למכירת ההחזקות בקרנות אנטומיה לאלמנדה ונצ'רס לא הבשיל לכדי עסקה. 

8:35 - ים סוף נדל"ן, זרוע הייזום למגורים של Red Sea Group (שבבעלות משפחת פפושדו), חתמה עם קבוצת מנורה מבטחים על הסכם מסגרת להעמדת אשראי של 100 מיליון שקל לתקופה של 6 שנים. במסגרת ההסכם, מנורה תעמיד אשראי להון העצמי הנדרש למימון פרויקטי התחדשות עירונית של החברה. זהו הסכם ראשון בין הצדדים. 

8:30 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא, ענייני מדדים: המועד הקובע לעדכון הרכב המדדים יהיה בנעילת המסחר של יום חמישי והוא  מתבסס על מחירי המניות החל מיום ראשון שעבר ועד יום חמישי הקרוב. לפיכך, הסתיימה מחצית מתקופת המדידה לצורך העדכון - מרבית השינויים הצפויים בעדכון כבר נקבעו, אך יש עוד מספר סימני שאלה קטנים:  

1. היוצאת השניה ממדד ת"א 35 (כעת מסתמן שזו תהיה אנרג'יאן, אך גם או.פי.סי ואנרג'יקס עדיין באזור הסכנה); 2. האם בונוס (באמצעות המרת אופציות למניות) או נאוויטס (באמצעות הנפקה) יצליחו להיכנס ברגע האחרון למדד ת"א90; 3. זהות היוצאות האחרונות ממדד ת"א 90; 4. זהות היוצאות האחרונות ממדד sme60. 

הקובץ המצורף מתאר איך היה נראה עדכון הרכב המדדים אם היה מתבסס רק על נתוני חמשת ימי המדידה הראשונים (ומניח שהמחיר ישאר ללא שינוי בשבוע הנוכחי). בשבוע הבא אפרסם את עדכון הרכב המדדים על פי נתוני המועד הקובע לעדכון, שייכנס לתוקף בשלב מסחר הנעילה של 5 באוגוסט (שצפוי להיות יום מסחר סוער עם מחזור מסחר גבוה ביותר).

7:15 - דיווחי כלכליסט הבוקר: 

 קבוצת עזריאלי מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת קניון מול הים (Mall הים) באילת מידי אלי ישראלי (50%), אילן בן־דב (25%) וחברת הביטוח הפניקס (25%). המגעים מתקיימים לפי שווי של 1.3 מיליארד שקל לקניון, אולם במסגרת העסקה, שמצויה על סף חתימה, עזריאלי צפויה ליטול את חובות הקניון, שעומדים על כ־400—500 מיליון שקל, כך שהתמורה נטו תהיה נמוכה יותר. 

מועמד לתפקיד מנכ"ל ישרארכט: רן עוז, מנכ"ל חברת הביטוח מגדל שבשליטת שלמה אליהו, נמנה עם המועמדים לתפקיד. עוז קיבל פנייה מוועדת האיתור שהקימה ישראכרט לצורך איוש תפקיד המנכ"ל. בשל רגישות הנושא, הפנייה לעוז נעשתה באמצעות צדדים שלישיים ולא באופן ישיר. שיחות ראשוניות התקיימו בין הצדדים. עוז, שמכהן כמנכ"ל מגדל זה שנתיים, לא נתן את הסכמתו להתמנות למנכ"ל ישראכרט בשלב זה, אולם הוא קיבל מסרים שלפיהם הסיכוי שלו להתמנות לתפקיד גבוה מאוד, ואף ודאי, אם יחליט שהוא מעוניין בו. 

אירודרום, שפועלת בתחום השירותים והתחזוקה של כלי טיס בלתי מאוישים (כטב"מים) בסקטור הצבאי, נכנסת לתחום האזרחי. החברה, שנשלטת בידי המנכ"ל רועי דגני (40%), רוכשת בעסקה של 15 מיליון שקל את פלייטק (FlyTech) הישראלית שמתמחה במתן שירותים ופתרונות אוויריים מתקדמים לשוק האזרחי. אירודרום תרכז תחת פלייטק את כל פעילותה בתחום האזרחי, והעסקה תתבצע במזומן ובמניות אירודרום שיוקצו לבעלי המניות של פלייטק.


רועי דגני מנכ"ל אירודרום , צילום: אור פרבוזניק רועי דגני מנכ"ל אירודרום | צילום: אור פרבוזניק רועי דגני מנכ"ל אירודרום , צילום: אור פרבוזניק


7:00 - פותחים שבוע מסחר חדש בת"א, בתקווה לשינוי כיוון ולחזרה למצב רוח ירוק, בשוק המקומי ובשווקים העולמיים – כשעדכוני הקורונה ימשיכו לרכז את תשומת הלב של המשקיעים גם בימים הקרובים. את השבוע שעבר חתם מדד ת"א 35 עם ירידה של 1.8%, ת"א 125 ירד ב-1.7%. 

במוקד השבוע בחזית המאקרו, מדד המחירים לצרכן, שיתפרסם בחמישי בערב: נתוני האינפלציה יעמדו גם במוקד המאקרו בארה"ב השבוע – מדד המחירים האמריקאי לחודש יוני יצא ביום שלישי. 

ברקע למסחר, העליות החזקות שנרשמו בשישי בוול סטריט – מדד דאו ג'ונס עלה ב-1.3%, נאסד"ק עלה ב-1% ו-S&P 500 ב-1.1%, לאחר הנעילה האדומה בחמישי, עם ירידה של 0.8% בדאו ג'ונס, נסיגה של 0.7% בנאסד"ק ושל 0.9% ב-S&P 500. 

תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עומדת בפתיחת השבוע על 1.36%; תשואת האיגרת המקבילה בישראל על 1.01%. 

כל הדואליות הבכירות של הבורסה חוזרות הבוקר לת"א עם ארביטראז' חיובי: טבע עם פער של 1.7%, פריגו עם פלוס 1.2%, איי.סי.אל 1.9%, אורמת טכנ' 2.3%, אלביט מערכות 0.6%, נייס 0.9%, טאואר ולייבפרסון 3.2%, נובה 1.9%, סאפיינס 0.2%, אופקו 3.3%. 

במוקד השבוע בוול סטריט – הענקים הפיננסיים מפרסמים את דוחות הרבעון השני: ג'יי.פי מורגן וגולדמן זאקס יפרסמו תוצאות ביום שלישי; וולס פארגו, בנק אוף אמריקה וסיטי גרופ ביום רביעי; מורגן סטנלי בחמישי. כנהוג, כל דוחות הבנקים יצאו לפני פתיחת המסחר.  


תל אביב בורסה Tel Aviv Stock Exchange, צילום: בלומברג תל אביב בורסה Tel Aviv Stock Exchange | צילום: בלומברג תל אביב בורסה Tel Aviv Stock Exchange, צילום: בלומברג


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות