אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי יורדת מהעץ: הגישה הצעה משופרת לרכישת פז צילום: שאטרסטוק

שיכון ובינוי יורדת מהעץ: הגישה הצעה משופרת לרכישת פז

החברה שבשליטת נתי סיידוף הציעה לחברת האנרגיה להתמזג עם שיכון ובינוי אנרגיה בתמורה ל-48% ממניות פז, ולא 58% כמו שרצתה בהצעה הקודמת; נראה ששיכון ובינוי מבינה שהשווי שנתנה לחברה הבת שלה, שיכון ובינוי אנרגיה, גבוה מדי

11.07.2021, 15:43 | גולן חזני

המאבק על פז נפט נמשך: שיכון ובינוי שבשליטת נתי סיידוף הגישה היום (א') לדירקטוריון חברת האנרגיה הצעה משופרת למיזוג עם החברה הבת שיכון ובינוי אנרגיה. 

קראו עוד בכלכליסט:

ההצעה מבטאת במידה רבה את ההבנה של שיכון ובינוי שתג המחיר שהצמידה לשיכון ובינוי אנרגיה, שאותה היא רוצה למזג עם פז, גבוה מדי. 

נתי סיידוף, צילום: אוראל כהן נתי סיידוף | צילום: אוראל כהן נתי סיידוף, צילום: אוראל כהן

בחודש מאי הגישה שיכון ובינוי לפז הצעה שלפיה תעביר אליה את כל הנכסים של שיכון ובינוי אנרגיה, וזאת בתמורה לקבלת 58% ממניות פז. 

זאת, כאשר השווי של שיכון ובינוי אנרגיה עומד על כ-5.5 מיליארד שקל. בהצעה העדכנית שהוגשה היום נוקבת שיכון ובינוי במספר נמוך יותר – נתח של 48%. כלומר, שיכון ובינוי הפחיתה בצורה משמעותית את השווי של שיכון ובינוי אנרגיה בהצעה. 

בנוסף, שיכון ובינוי מציעה לפז מעין מנגנון פיצוי שקובע שבמידה ובמהלך שנתיים מיום המיזוג, בשלב כלשהו החברה הממוזגת תיסחר בשווי שוק של פחות מ-7.5 מיליארד שקל, בעלי המניות של פז יקבלו מניות בשווי של 100 מיליון שקל, או ששיכון ובינוי תזרים לחברה 100 מיליון שקל בלי לקבל מניות נוספות. 

שיכון ובינוי הודיעה עוד כי היא רואה בחיוב את האפשרות לגייס הון לאחר המיזוג, כולל מהקבוצה שהגישה הצעה מתחרה לרכישת השליטה בפז. מדובר בקבוצה שאותה מובילה לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי, שבה חברים גם משפחת לבנת, קרן תש"י ורוני יצחקי. הקבוצה הזו מציעה להזרים כמיליארד שקל לפז בתמורה להקצאת מניות שיביאו אותה לאחזקה של 20% בפז בשלב הראשון, עם אופציה לעלייה ל-25%. 

אם פז תקבל את הצעת שיכון ובינוי אנרגיה, הדבר יהווה חלופה להנפקת שיכון ובינוי אנרגיה, שאותה מקדמת החברה בימים אלה. שיכון ובינוי אנרגיה שואפת לגייס לפי שווי של כ-4-3 מיליארד שקל. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות