אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדהים: נובאק ג'וקוביץ' זכה בווימבלדון, הגראנד סלאם ה-20 שלו רויטרס

מדהים: נובאק ג'וקוביץ' זכה בווימבלדון, הגראנד סלאם ה-20 שלו

המדורג 1 בעולם השתווה לרפאל נדאל ורוג'ר פדרר במספר הזכיות בטורנירים גדולים אחרי שניצח בגמר בלונדון את מטאו ברטיני האיטלקי 7:6, 4:6, 4:6, 3:6. זאת גם הזכייה השלישית שלו ברצף בטורניר הבריטי

11.07.2021, 19:52 | מערכת כלכליסט

 נובאק ג'וקוביץ' עשה הערב (ראשון) עוד צעד בדרך להכתרתו כטניסאי הגדול בהיסטוריה. המדורג מספר 1 בעולם זכה בווימבלדון בפעם השלישית ברציפות אחרי ניצחון בגמר על מטאו ברטיני האיטלקי 7:6, 4:6, 4:6, 3:6. זאת הזכייה מספר 20 שלו בגראנד סלאם, כמו רפאל נדאל ורוג'ר פדרר. ואיך שזה נראה כרגע, הוא זה שיסיים עם הכי הרבה תארי גראנד סלאם. 

ג'וקוביץ' זכה בפעם השישית בווימבלדון בסך הכל, והפסיד רק שתי מערכות בכל הטורניר. הסרבי ממשיך להיות בכושר בלתי עציר על דשא, משטח בו לא הפסיד מ- 2018. הוא הרביעי בהיסטוריה שמשלים שלוש זכיות רצופות בלונדון. עבור ברטיני זאת הייתה פעם ראשונה בגמר גראנד סלאם, והוא יסתפק בהופעה מכובדת. האיטלקי לא באמת איתגר את ג'וקוביץ. 

קייט מידלטון ביציע בווימבלדון, הערב, AP קייט מידלטון ביציע בווימבלדון, הערב | AP קייט מידלטון ביציע בווימבלדון, הערב, AP

עבור ברטיני זאת הופעה ראשונה בקריירה בגמר של טורניר מייג'ור. הוא מחפש להיות האיטלקי הראשון מאז אדריאנו פנאטה ב-1976 שזוכה בגראנד סלאם, והראשון ממדינתו שמניף את הגביע על הדשא באנגליה. ברטיני עומד על רצף של 11 ניצחונות רצופים, אחרי שזכה בטורניר הכנה לפני ווימבלדון. ג'וקוביץ'? הוא עם 20 ניצחונות ברצף על דשא. למעשה, ההפסד האחרון שלו היה בגמר טורניר קווינס קלאב ב-2018. 

מערכה ראשונה: 6:7 לברטיני

ג'וקוביץ' הגיש ראשון ועלה ל-0:1 קל. ברטיני השווה במהירות עם סדרה של הגשות חזקות, 1:1. האיטלקי כבר הוביל 0:30 במשחקון השלישי, אבל הסרבי שמר על ההגשה ועלה ל-1:2. המשחקון הרביעי סידר לנו את השבירה הראשונה במשחק והיא הלכה כצפוי למדורג ראשון בעולם, שעלה ל-1:3. סדרת טעויות של ברטיני עלתה לו ביוקר וג'וקוביץ' ניצל זאת למשחקון מושלם ו-1:4. ברטיני הגיב וצמצם ל-4:2. ג'וקוביץ' מצדו עלה ל-2:5. המשחקון השמיני היה הצמוד ביותר עד כה וארך קרוב ל-12 דקות. ברטיני הפגין נחישות וצימק ל-5:3. לאחר מכן הגיעה השבירה הראשונה של האיטלקי ופתאום זה רק 5:4. האיטלקי גם הצליח לחזור ל-5:5. ג'וקוביץ' עלה ל-5:6, המדורג תשיעי שוב השווה ושלח את המשחק לשובר שוויון. ברטיני כבר הוביל 0:3. ג'וקוביץ' חזר ל-3:3, אך ספג מיני-ברייק. יריבו שמר על שתי ההגשות הבאות וניצח 6:7 (4) במערכה הראשונה.

מערכה שנייה: 4:6 לג'וקוביץ'

ג'וקוביץ' הבין שהוא צריך להרים הילוך - וגם עשה זאת. הוא שבר פעמיים ברציפות, שמר על ההגשה וקבע 0:3 מהיר. משחקון רביעי מושלם העלה אותו כבר ל-0:4 מבטיח. ברטיני מנע אפשרות לבייגל וצימק ל-4:1. הסרבי עלה ל-1:5, אבל התעוררות של יריבו כללה משחקון מושלם ואחריו שבירה ראשונה במערכה, 5:3. האיטלקי גם חזר מ-40:0 ושמר על ההגשה במשחקון התשיעי, 5:4. רק שהפעם המדורג 1 בעולם לא עשה שטויות, שמר על ההגשה וקבע 4:6.  

נובאק ג נובאק ג'וקוביץ' על המגרש. הזכייה השלישית ברצף בטורניר | רויטרס נובאק ג

מערכה שלישית: 4:6 לג'וקוביץ'

שני הטניסאים השיגו נקודות קלות במשחקוני ההגשה הראשונים שלהם. ג'וקוביץ' הצליח לשבור ועלה ל-1:2. שני הטניסאים שמרו על ההגשות - 2:3. ברטיני היה קרוב מאוד לשבור את נולה והוביל 15:40, אבל הסרבי התאושש עם ארבע נקודות רצופות ועלה ל-2:4. האיטלקי ניצח על האפס את משחקון ההגשה שלו וצימק ל-3:4, אך גם ג'וקוביץ' שמר וזה 3:5. נולה סגר עניין וניצח 4:6. 

מערכה רביעית

שני הטניסאים שמרו על ההגשות שלהם בקלות בתחילת המערכה - 2:2. ברטיני הוביל 15:30 וחשב שהוא ישבור הפעם, אבל בתום משחקון מטורף היה זה שוב ג'וקוביץ' שיצא מבור והשווה ל-3:3. נולה שיחזר את מה שעשה במערכות הקודמות ושבר - 3:4 ואז 3:5. ברטיני הצליח להציל שתי נקודות אליפות.   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות