אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקי נעימי רכש קרקע ב-145 מיליון שקל בבית שמש צילום: אוראל כהן

מיקי נעימי רכש קרקע ב-145 מיליון שקל בבית שמש

נעימי, שמקים כעת פארק עסקים חדש בצומת מסובים, זכה במכרז לרכישת קרקע בת 17 דונם בשכונת רמת בית שמש, ויקים במקום את הקניון השני שלו בעיר. התוכנית היא על שטח של 50 אלף מ"ר ותכלול שטחי מסחר ותעסוקה

11.07.2021, 20:35 | שלומית צור


חברת מגדלי נעימי, בשליטת היזם מיקי נעימי, זכתה הערב (א') במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת קרקע בבית שמש ב-145 מיליון שקל. מדובר בקרקע בת 17 דונם, בשכונת רמת בית שמש, עליה חלה תוכנית בניין עיר מאושרת להקמת פרויקט מסחר ותעסוקה בשטח 50 אלף מ"ר, וחניון תת קרקעי. 

בעוד סכום הזכייה עומד על 1.6 מיליון שקל בלבד לרכיב הקרקע, עלויות הפיתוח במכרז הינן כבדות ועומדות על למעלה מ-143 מיליון שקל. זאת, בין היתר, בשל הטופוגרפיה ההררית המאפיינת את הקרקע. הקניון צפוי לשרת מאות יחידות דיור בשכונת רמת בית שמש, שנוספו בשנים האחרונות לשכונות החדשות של העיר, בהן מתגוררת בעיקר אוכלוסיה חרדית. 

היזם מיקי נעימי, על רקע הפרויקט שהוא מקים בצומת מסובים, צילום: אוראל כהן היזם מיקי נעימי, על רקע הפרויקט שהוא מקים בצומת מסובים | צילום: אוראל כהן היזם מיקי נעימי, על רקע הפרויקט שהוא מקים בצומת מסובים, צילום: אוראל כהן

נעימי פעיל בבית שמש, והוא הבעלים של קניון נעימי במרכז העיר, הכולל שטחי מסחר ומשרדים, המשמשים גם את בית עיריית בית שמש. גם את הקרקע עליה הקים את הקניון, רכש נעימי מרשות מקרקעי ישראל לאחר שזכה במכרז לרכישתו ב-2010. 

בראיון ל"כלכליסט" בינואר 2020 סיפר נעימי כי החל את דרכו הנדל"נית ב-2008 בעיר, בעסקאות רכישה של מגרשים לתעשייה ולוגיסטיקה באזור התעשייה הרטוב. בנוסף, מחזיק נעימי בקניון נעימי בשכונת קרית השרון בנתניה, ואף מצוי בעיצומה של בניית פארק עסקים חדש באור יהודה, סמוך לצומת מסובים, על קרקע שרכש ב-2018 מחברת בזק תמורת למעלה מחצי מיליארד שקל. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות