אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיקים ושוויצרים: באילו ערים תמצאו הכי הרבה מולטי מיליונרים? צילום: שאטרסטוק

גיקים ושוויצרים: באילו ערים תמצאו הכי הרבה מולטי מיליונרים?

לפי דוח ה'סופר עשירים' של Wealth-X, הסוקר אנשים ששווים יותר מ-30 מיליון דולר, בסן חוזה שבקליפורניה תמצאו הכי הרבה מולטי מיליונרים ביחס לאוכלוסייה. באזל השוויצרית במקום השני - ומי עוד בעשירייה הפותחת?

12.07.2021, 20:14 | חדשות חוץ

פעם כשחשבנו על עשירי אמריקה קפצו לנו בראש בברלי הילס והוליווד, אולי מנהטן – אבל הטכנולוגיה ששינתה את הכלכלה העולמית הקפיצה את אנשי עמק הסיליקון מעל כולם. לפיכך, אם חשקה נפשכם היום במינגלינג עם כמה שיותר עשירים, זה המקום לחפש. 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי דוח ה'סופר עשירים' של  Wealth-X, הסוקר אנשים ששווים יותר מ-30 מיליון דולר, העיר עם מספר המולטי מיליונרים הגבוה ביותר ביחס לאוכלוסייה המקומית היא סן חוזה שבקליפורניה – המוכרת גם כבירת עמק הסיליקון. 


סן חוזה, קליפורניה, צילום: שאטרסטוק סן חוזה, קליפורניה | צילום: שאטרסטוק סן חוזה, קליפורניה, צילום: שאטרסטוק


יחס המולטי מיליונרים בסן חוזה עמד בשנת 2020 על אחד לכל 727 תושבים. וכידוע, לא מדובר בעיירת עשירים קטנטנה אלא בעיר ענקית ממש, השלישית בגודלה בקליפורניה (אחרי לוס אנג'לס וסן דייגו), עם מעל מיליון תושבים נכון לשנה שעברה.  

סן חוזה, קליפורניה, צילום: שאטרסטוק סן חוזה, קליפורניה | צילום: שאטרסטוק סן חוזה, קליפורניה, צילום: שאטרסטוקנציין רק כי הדוח של Wealth-X מגדיר עיר כמטרופולין הכולל את שכונות הפרברים שפרושות סביב העיר, כך שחלק מהמולטי מיליונרים שעליהם מתבססת הבדיקה חיים למעשה באחד הרובעים שמחוץ לסן חוזה, ועדיין נחשבים לחלק מהאוכלוסייה. 

במקום השני ברשימה, ולא יותר מדי רחוק מהמובילה, באזל השוויצרית, עם מולטי מיליונר אחד לכל 776 תושבים – במקרה הזה המקור לעושר הרב הוא הסקטור הפיננסי. שוויץ מספקת לנו שלוש ערים בעשירייה העליונה, שנייה רק לארה"ב. 


באזל, שוויץ, צילום: ויקיפדיה באזל, שוויץ | צילום: ויקיפדיה באזל, שוויץ, צילום: ויקיפדיה


הונג קונג במקום השלישי, עם מולטי מיליונר אחד לכל 787 תושבים. רביעית ז'נבה, עם יחס של 1 ל-880; סוגרת את החמישייה ציריך, עם 1 ל-924 תושבים. 


ז ז'נבה | צילום: שאטרסטוק ז


חוזרים לארה"ב, ששולטת בחמישייה השנייה. במקום השישי סן פרנסיסקו, עם מולטי מיליונר אחד ל-1,186 תושבים – גם כאן תעשיית הטכנולוגיה אחראית כמובן על המיקום הגבוה. כך גם בסיאטל שבמקום השביעי, יחס 1 ל-1,519 תושבים. 

אונייה ליד גשר הזהב סן פרנסיסקו, צילום: איי פי אונייה ליד גשר הזהב סן פרנסיסקו | צילום: איי פי אונייה ליד גשר הזהב סן פרנסיסקו, צילום: איי פישמינית בוסטון, עם 1 ל-1,589; תשיעית ברידג'פורט (קונטיקט), 1 ל-1,655; עשירית ניו יורק, עם מולטי מיליונר אחד לכל 1,735 תושבים. שתי הערים האחרונות, ברידג'פורט וניו יורק, נמצאות גם גבוה מאוד ברשימות הערים עם הפערים הגדולים ביותר בין עשירים לעניים בארה"ב.


בוסטון, צילום: שאטרסטוק בוסטון | צילום: שאטרסטוק בוסטון, צילום: שאטרסטוק


בחלק הגלובאלי של דוח Wealth-X, ארה"ב מובילה כמובן עם מספר האנשים בעלי הון של יותר מ-30 מיליון דולר – עם עלייה של 8% בגודל הקבוצה ב-2020 – הקורונה כידוע לא בלמה את המולטי מיליונרים האמריקאים). סין שנייה, גם היא עם עלייה של 8%, יפן שלישית, שם עלה מספרם ב-7.5%. 

מנגד, בגרמניה ובקנדה, הרביעית והחמישית ברשימה, ירד מספרם ב-3.3% וב-2.4% בהתאמה. בצרפת, השישית, הירידה היתה חדה יותר, בשיעור של 10.8%. 

כך גם בהמשך: הונג קונג, שביעית, עם ירידה של 5.1%; בריטניה, שמינית, ירידה של 9.5%; בשוויץ העשירית, נרשמה עלייה קלה של 1.9%; העשירית, הודו, נסיגה של 2%. 

לפי הדוח, מספר המולטי מיליונרים בעולם (מעל 30 מיליון דולר) גדל ב-1.7% בשנה שעברה, על אף המגפה, ועמד על 295,450. היקף ההון המשותף של הקבוצה עלה ב-2% ל-35.5 טריליון דולר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות