אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירושלים: העירייה אישרה תוספת של 150 יחידות דיור למגדל באזור התעשייה תלפיות צילום: שלומי כהן

ירושלים: העירייה אישרה תוספת של 150 יחידות דיור למגדל באזור התעשייה תלפיות

היחידות דיור יתווספו למגדל שיבנה לגובה 30 קומות כחלק ממדיניות הוועדה המחוזית לצופף את האזורים הסמוכים לציר הרכבת הקלה; לפי תוכנית האב רובע תלפיות יכלול כ-8,250 יח"ד כמחצית מהן מיועדות לצעירים

13.07.2021, 10:19 | דותן לוי

הוועדה המקומית ירושלים אישרה את התוכנית להקמת מגדל פרדס ברחוב פייר קניג, באזור התעשייה תלפיות בעיר, מול קניון הדר. מדובר בתוכנית ראשונה המקודמת לפי תוכנית האב לאזור התעשייה המתחדש של תלפיות. תוכנית האב אושרה בוועדה המחוזית בחודש פברואר השנה ומציעה את התחדשות הרובע והפיכתו למרכז עירוני ראשי בדרום העיר, הכולל שטחים למגורים תעסוקה ומסחר, צורכי ציבור, תרבות ומלאכה.

קראו עוד בכלכליסט:

התוכנית שאושרה היא על פני מגרש ריק בשטח של 4.1 דונם. בשנת 2018 בטרם אושרה תוכנית האב אושרה במקום תוכנית למסחר, תעסוקה ומבני ציבור במגדל בן 18 קומות, אשר תכלול גם את מכללת פרדס. זכויות הבנייה למגרש שיקפו יחס של 500%. כעת, בהתאם לתוכנית האב שאושרה השנה, הוגשה תוכנית לתוספת זכויות למגדל, כך שגובהו יגיע ל- 30 קומות, והוא יכלול תוספת של 150 יח"ד חדשות, את מכללת פרדס, וכן גני ילדים ובית כנסת. כמו כן, התוכנית מציעה הקמה של כיכר עירונית ברחוב פייר קניג, שטח ציבורי פתוח בחלק האחורי של המגרש, ושביל המקשר בין פייר קניג לשטח הציבורי זה. 

אזור תעשייה תלפיות ירושלים, צילום: שלומי כהן אזור תעשייה תלפיות ירושלים | צילום: שלומי כהן אזור תעשייה תלפיות ירושלים, צילום: שלומי כהן

מדובר בחלק מהחזון של העירייה והמחוז לעיר ירושלים, תוכנית האב כוללת כ-8,250 יחידות דיור - מחצית מהן דירות קטנות שייתנו מענה לאוכלוסייה הצעירה בעיר. בנוסף, התוכנית כוללת תוספת של 225 אלף  מ"ר לצרכי ציבור, 851 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, כ-80 אלף מ"ר עבור שטחי מלאכה, וכ-110 דונם של שטחים פתוחים. אזור התעשייה תלפיות ממוקם בחלקה הדרום מזרחי של העיר ממזרח לשכונת מקור חיים וממערב לכביש 60 ולשכונת תלפיות. כמו כן הוא סמוך לשכונות בקעה, ארנונה והקטמונים. בהמשך לאישור הוועדה המקומית, התוכנית תידרש כעת לעבור את אישור הוועדה המחוזית. 

עורך התוכנית הינו מתי רוזנשיין אדריכלים בע"מ ומגישי התוכנית הינם יואל וייס ומכון פרדס לחינוך יהודי. ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "התוכנית להקמת מגדל פרדס הינה התוכנית הראשונה במסגרת תוכנית האב לרובע תלפיות, שיהפוך למוקד עירוני שוקק חיים, הכולל מסחר ותעסוקה לצד מגורים, מבני ציבור, תרבות ופנאי. העירייה תמשיך לקדם תוכניות חדשות לאזור תלפיות ובכל רחבי הבירה, לטובת תושבי העיר והמבקרים בה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות