אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשמרקט מצטרפת למירוץ: הגישה הצעה למיזוג עם פז צילום: מורג ביטן

פרשמרקט מצטרפת למירוץ: הגישה הצעה למיזוג עם פז

במסגרת המיזוג כל מניות פרשמרקט תועברנה לפז ותימחקנה ממסחר בבורסה, ובעלי המניות בפרשמרקט יקבלו 36% מהון המניות של פז (בדילול מלא לאחר המיזוג); בנוסף תוענק לבעלי המניות בפרשמרקט הזכות לרכוש 9% מהון המניות של פז; לפני יומיים הוגשה הצעה של שיכון ובינוי למיזוג

13.07.2021, 14:28 | נורית קדוש, גולן חזני

פרשמרקט שבשליטת האחים שלומי ויוסי אמיר, מצטרפת למירוץ אחר פז. החברה הגישה היום לפז הצעה למיזוג, במסגרתו כל המניות בפרשמרקט תועברנה לפז ותימחקנה ממסחר בבורסה, ובעלי המניות בפרשמרקט יקבלו 36% מהון המניות של פז (בדילול מלא לאחר המיזוג). 


קראו עוד בכלכליסט:


בנוסף תוענק לבעלי המניות בפרשמרקט הזכות לרכוש 9% מהון המניות של פז (בדילול מלא לאחר המיזוג) במחיר שיסוכם בין הצדדים ואשר בכל מקרה לא יעלה על שווי עסקת המיזוג. 


מימין: יוסי אמיר ושלומי אמיר הבעלים של פרשמרקט, צילום: מורג ביטן מימין: יוסי אמיר ושלומי אמיר הבעלים של פרשמרקט | צילום: מורג ביטן מימין: יוסי אמיר ושלומי אמיר הבעלים של פרשמרקט, צילום: מורג ביטן


פרשמרקט נסחרת בשווי 1.9 מיליארד שקל, כמחצית משווי פז, כך שההצעה מגלמת פרמיה קטנה לפרשמרקט במיזוג.

ההצעה תהיה בתוקף למשך שבעה ימים וככל שתתקבל יפעלו הצדדים לחתימה על הסכם מיזוג אשר ביצועו יותנה בתנאים מתלים הנדרשים על פי הדין. 

פרשמרקט מציעה לבצע את המיזוג AS IS, כלומר ללא בדיקות נאותות לפז ומעמידה את תוקף ההצעה כאמור על 7 ימים בלבד. בפרק זמן זה דורשת רשת המרכולים העירוניים מפז לא לבצע דיספוזיציה כלשהי בנכסיה.

מפרשמרקט נמסר: "אנו מאמינים כי רכישת השליטה בפז ע"י פרשמרקט באמצעות עסקת מיזוג תוביל לסינרגיה משמעותית עבור שתי החברות, באופן שישביח את פז ויביא לתשואה משמעותית לבעלי המניות הן של פז והן של פרשמרקט".

ההצעה של פרשמרקט, מגיעה יומיים אחרי שחברת שיכון ובינוי הגישה לדירקטוריון פז הצעה משופרת למיזוג עם החברה הבת שיכון ובינוי אנרגיה. זאת, לאחר שבחודש מאי, הגישה שיכון ובינוי לפז הצעה לפיה תעביר לה את כל נכסי שיכון ובינוי אנרגיה, בתמורה ל-58% ממניות פז.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות