אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל חדש לאלסטום ישראל: ערן כהן צילום: רן יחזקאל

מנכ"ל חדש לאלסטום ישראל: ערן כהן

כהן שימש עד לאחרונה כמנכ"ל חברת בומברדייה ישראל, שחטיבת הרכבות שלה נקנתה על ידי חברת הרכבות הצרפתית; הוא יחליף את שרון קדמי, שכיהן בתפקיד ב-5 השנים האחרונות. כהן: "אלסטום רואה בישראל שוק אסטרטגי וייחודי ושואפת לחזק את נוכחותה בו"

13.07.2021, 16:19 | יובל שדה

חברת הרכבות הצרפתית אלסטום מינתה את ערן כהן למנהל הפעילות החדש שלה בישראל. כהן יחליף את שרון קדמי, שכיהן בתפקיד ב-5 השנים האחרונות. 

כהן שימש עד לאחרונה כמנכ"ל חברת בומברדייה ישראל, שחטיבת הרכבות שלה נקנתה על ידי אלסטום. רכישת "Bombardier Transportation" על ידי חברת Alstom, עליה פורסם בכלכליסט, הושלמה בינואר 2021 והובילה ליצירת חברת ענק, עם הכנסות משותפות של כ-15.7 מיליארד יורו ולמעלה מ-70 אלף עובדים ברחבי העולם. כהן, שניהל את הפעילות הישראלית של החברה שנקנתה, נבחר להוביל את מיזוג החברות בישראל.

קראו עוד בכלכליסט:

במקביל, אלסטום שידרגה את מעמדה של ישראל לאשכול נפרד באזור AMECA (אפריקה, המזרח התיכון ומרכז אסיה). המשמעות של המהלך היא שהחברה רואה בישראל שוק מרכזי יותר מבעבר, וכהן ידווח ישירות לנשיא האזור, אנדרו דילאונה.

לפי חברת אלסטום, לכהן ניסיון מקומי ובינלאומי רב בתעשיית הרכבות ובתחבורה. הוא שימש כמנכ"ל חברת בומברדייה ישראל במשך 3 שנים ולפני כן כיהן כראש חטיבת מכירות גלובליות במטה החברה בברלין, בין השנים 2017-2019. קודם לכך כיהן כסמנכ"ל בומברדיה ישראל. במהלך שנות עבודתו בבומברדיה בישראל הפכה החברה להיות הספקית העיקרית של קרונות וקטרים לרכבת ישראל, כמו גם של שירותים תומכים ופתרונות ניידות חדשניים וידידותיים לסביבה. כהן הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) מאוניברסיטת סאסקס, תואר שני במשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן ו-MBA מהמרכז הבינתחומי בהרצלייה, ועסק בעריכת דין במשך שש שנים לפני שהצטרף לענף הרכבות ב-2007.

ערן כהן, צילום: רן יחזקאל ערן כהן | צילום: רן יחזקאל ערן כהן, צילום: רן יחזקאל

אנדרו דילאונה, נשיא אזור AMECA באלסטום, הכולל את ישראל, מסר: "בעזרת מומחיותו העולמית הנרחבת בענף הרכבות והרקורד המוכח בשוק המקומי, אני בטוח שערן יוביל את מאמצינו להרחיב עוד יותר את נוכחות החברה בישראל. אלסטום רואה בישראל שוק אסטרטגי ואשכול מרכזי באזור אפריקה, המזרח התיכון ומרכז אסיה. אני מצפה לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ערן והצוות המצוין שלנו, להמשיך ולהגדיל את הפעילות והנוכחות של אלסטום בארץ ולחזק את המנהיגות שלנו בתחום התחבורה הירוקה והחכמה. יחד, אנו נסייע לשותפינו בישראל לעמוד באתגרי הניידות העתידיים".

ערן כהן מסר בתגובה: "אני מתכבד להצטרף למשפחתה ולהנהלתה של אלסטום ואני מודה לחברה על שהפקידה בידיי את הובלת אלסטום החדשה בישראל. כספקית של פתרונות ניידות חדשניים ובני קיימא, אני בטוח שאלסטום תמשיך להיות שחקן מפתח וספק אסטרטגי ללקוחות הישראלים - הן בתחום הרכבות הכבדות והן ברכבות הקלות. אלסטום רואה בישראל שוק אסטרטגי וייחודי ושואפת לחזק את נוכחותה בו. נמשיך לחזק את שורשי אלסטם בארץ ואנו שמחים להמשיך לקחת חלק מרכזי במהפכה המסילתית שעוברת ישראל באמצעות המוצרים והשירותים שלנו, שהם הטובים ביותר בתחום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות