אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הפינטק IVIX גייסה 13 מיליון דולר בהובלת Team8 צילום: דורון לצטר

חברת הפינטק IVIX גייסה 13 מיליון דולר בהובלת Team8

חברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לרשויות מס לזהות העלמות מס. מתכננת לגייס עוד כ-40 עובדים, מתוכם כ-20 למרכז המו"פ בישראל

14.07.2021, 15:00 | מאיר אורבך

חברת הפינטק IVIX גייסה 13 מיליון דולר בסבב סיד, בהובלת Team8 ובהשתתפות Citi Ventures, Cardumen Capital ומשקיעים פרטיים נוספים. החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לרשויות מס לזהות העלמות מס.

IVIX הוקמה בשנת 2020 ע"י מתן פטאל (מנכ"ל) ודורון פסוב (CPO). פטאל, יוצא 8200, היה אחד ממייסדי ומנכ"ל חברת הסייבר סילברפורט שממנה פרש בשנת 2020 וכיום נשאר כחבר בורד ויועץ. פסוב, יוצא יחידה 81, היה בעבר מנהל מוצר בכיר ב- Gita Technologies. 

מתן פטאל (מנכ"ל) ודורון פסוב (CPO), חברת הפינטק IVIX, צילום: דורון לצטר מתן פטאל (מנכ"ל) ודורון פסוב (CPO), חברת הפינטק IVIX | צילום: דורון לצטר מתן פטאל (מנכ"ל) ודורון פסוב (CPO), חברת הפינטק IVIX, צילום: דורון לצטר

IVIX מתל אביב, מעסיקה כיום 12 עובדים, רובם בישראל. בעקבות הגיוס החברה מתכננת לגייס עוד כ-40 עובדים, מתוכם כ-20 למרכז המחקר והפיתוח של החברה בישראל.

היקף העלמות ההכנסות בעולם מגיע מדי שנה לכ-20 טריליון דולר, מה שמוביל להפסד הכנסות מס של כ-6 טריליון דולר. הפתרון של IVIX נועד לסייע לרשויות המס, שמסתמכות כיום על תהליכים ידניים וכלי עבודה מוגבלים, לצמצם משמעותית היקפים אלה ולבסס יכולת הרתעה. הטכנולוגיה של החברה מנתחת ביעילות מידע פנימי של רשויות המס וסורקת מידע פומבי, ומזהה העלמות מס והונאה גם בקני מידה גדולים.  

עובדי חברת הפינטק IVIX, צילום: דורון לצטר עובדי חברת הפינטק IVIX | צילום: דורון לצטר עובדי חברת הפינטק IVIX, צילום: דורון לצטר


הפלטפורמה של IVIX, שפרוסה כיום בכמה ממדינות ה-OECD, סייעה לרשויות המס לזהות במהירות ובדיוק רב מספר משמעותי של העלמות מס, לרבות בתחומים בהם מעל ל-50% מהעסקים לא דיווחו על הכנסות.

IVIX היתה חלק מ-14 הסטארט-אפים הראשונים באקסלרטור AI for Good של Microsoft for Startups בישראל, במסגרת התוכנית ל-IVIX התאפשרה גישה ללקוחות גלובליים של מיקרוסופט, גישה לקרן הפילנתרופיה של מיקרוסופט, וליווי צמוד של מנטורים מהארץ ומהעולם.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות