אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 אומניק האמריקאית רכשה מחצית מדנגוט מחשבים לפי שווי של 15 מיליון דולר

אומניק האמריקאית רכשה מחצית מדנגוט מחשבים לפי שווי של 15 מיליון דולר

חיים דנגוט, המייסד והבעלים של החברה, ימשיך להוביל אותה. לאומניק, שפעילה בתחום שרשרת האספקה ופתרונות ראיית מכונה מבוססי בינה מלאכותית ניתנה אופציה למשך 12 חודשים לרכוש את יתרת המניות לפי אותו ערך

14.07.2021, 14:20 | מאיר אורבך

חברת אומניק (OMNIQ) האמריקאית רוכשת 51% מחברת דנגוט מחשבים הישראלית לפי שווי חברה של 15 מיליון דולר. ל-OMNIQ ניתנה אופציה למשך 12 חודשים לרכוש את יתרת המניות לפי אותו ערך.

OMNIQ, שנסחרת OTC בניו יורק ונמצאת בהליכי רישום ל-NASDAQ, פעילה בתחום שרשרת האספקה ופתרונות ראיית מכונה מבוססי בינה מלאכותית (AI). חיים דנגוט, המייסד והבעלים של דנגוט מחשבים, המכהן כיו"ר החברה, ימשיך להוביל אותה, כשלצידו הצוות המקצועי הנוכחי בראשות המנכ"לים המשותפים אייל שפי וגיא דנגוט.

מימין שי לוסטגרטן וחיים דנגוט,  מימין שי לוסטגרטן וחיים דנגוט מימין שי לוסטגרטן וחיים דנגוט,

דנגוט מחשבים מספקת מענה למגוון תחומים ובהם מחשוב למחסנים לוגיסטיים, עמדות מכירה POS, קיוסקים לשירות עצמי ומידע, פתרונות מחשוב רפואי, עגלות רפואיות, פתרונות הדפסה וסריקה, פתרונות סליקה בתקן EMV ושירות תחזוקה ותמיכה לקהל לקוחותיה בפריסה ארצית.

מכירות החברה לשנת 2020 הסתכמו בכ-35 מיליון דולר. המחזור השנתי של OMNIQ עומד על יותר מ-60 מיליון דולר, לפיכך יגיע המחזור המצרפי של שתי החברות לסביבות 100 מיליון דולר בשנה.

לקוחותיה של דנגוט מחשבים שייכים לכל מגזרי המשק בישראל, ועמם נמנים שופרסל, שטראוס, נסטלה סודה סטרים, קוקה קולה, אל על, רשות שדות התעופה, בתי חולים, קופות החולים מכבי כללית לאומית ומאוחדת, משרדי ממשלה ועוד.

בסיס הלקוחות של OMNIQ כולל את רשת השיווק Safeway מקבוצת Albertsons עם יותר מ-2,000 סניפים, את הרשתות Foot Locker, Ace ו-Abercrombie & Fitch, את ענקיות הפארמה Abbott ו-Bayer, ואת מפיצת התרופות הגדולה בעולם McKesson.

לפני כשלוש שנים רכשה OMNIQ את חברת HTS מישראל, שמתמחה בראיית מכונה המבוססת על אינטליגנציה מלאכותית ורשתות ניורוניות, במסגרת מגמה להחדרת ראיית מכונה לפתרונות של שרשרת האספקה.

מטה OMNIQ ממוקם בסאלט לייק סיטי, יוטה, והחברה מנוהלת בידי בעל השליטה שי לוסטגרטן, המכהן כנשיא ויו"ר מועצת המנהלים.

חיים דנגוט ציין כי "אחרי שנים מוצלחות מאוד בישראל, אני שמח על ההזדמנות לפרוץ עם המוצרים והרעיונות החכמים שפיתחנו לשוק האמריקאי. נמשיך לשים דגש ולעבוד בשיתוף פעולה מלא עם לקוחותינו בישראל – כולם מובילי חדשנות ובעלי דרישות איכות ושירות מהגבוהות שיש. אני משוכנע שהשפה המשותפת עם שי לוסטגרטן וצוות OMNIQ תסייע לשמר את תנופת החדשנות וההצלחה".

שי לוסטגרטן הוסיף: "אנו יותר ממאושרים מהשותפות עם חיים דנגוט וצוותו. הכרנו אנשים מצוינים בפן האישי והמקצועי. זהו צוות שאנו רוצים לרוץ איתו קדימה ולגדול בשוק האמריקאי הנרחב. מוצרי דנגוט הם חדשניים ומתאימים לקהל הלקוחות שלנו, ואנו מאמינים שנראה את פירות השותפות כבר בעתיד הקרוב".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות