אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התחרות ממליצה לאסור על תשלומים לסוכנים שמוכרים פוליסות בריאות פרטיות צילום: אלכס קולומויסקי

רשות התחרות ממליצה לאסור על תשלומים לסוכנים שמוכרים פוליסות בריאות פרטיות

הממונה על התחרות, מיכל הלפרין, הודיעה גם כי תמליץ לבטל את הבונוסים הניתנים לסוכנים עבור עמידה ביעדים; לפי הרשות, תגמול הסוכן חייב להתבסס בחלקו על פרמטרים אחרים מלבד גובה דמי הפרמיה. הלפרין: "מרבית המבוטחים סבורים כי הסוכן נמצא 'בצד שלהם' - ולא כך הדבר"

14.07.2021, 15:35 | אדריאן פילוט

הממונה על התחרות, מיכל הלפרין, הודיעה היום (ד') כי הרשות תמליץ לאסור על מתן תשלומים מחברות הביטוח לסוכנים שמוכרים פוליסות בריאות פרטיות. עוד הודיעה הלפרין, כי על החברות לפעול לכך שתגמול הסוכן יתבסס בחלקו על פרמטרים אחרים מלבד גובה דמי הפרמיה – כגון תשלום לסוכן בגין "עמלת תביעה", אשר משקפת את הסכומים ששולמו למבוטחים. כמו כן, הרשות ממליצה לבטל את ה"בונוסים" לסוכנים עבור עמידה ביעדים.

קראו עוד בכלכליסט:

המלצות הרשות הן תוצר של החלק השני בדו"ח מקיף שפורסם על ידה כעת, בו מפורטים ממצאים חמורים ומטרידים על המתרחש בשוק פוליסות הביטוח הרפואי הפרטיות. 

נזכיר כי בחלק הראשון של הדו"ח (דו"ח הביניים) נמצא כי רוב הסוכנים מוכרים פוליסות ביטוח של חברה אחת או שתיים בלבד. כמו כן, עולה ממנו תופעה רחבה של ביטוחי יתר (כפל ביטוח). החלק השני של הדו"ח עסק בתמריצי סוכני הביטוח בתחום ביטוחי הבריאות, והצביע על קשר מובהק בין התמריצים שנותנות חברות הביטוח לסוכנים, לבין המוצרים שהסוכנים מוכרים למבוטחים.

לפי הלפרין, מהממצאים עולה כי חברות הביטוח מצליחות להשפיע על זהות החברה שאת מוצריה מוכר הסוכן ללקוחותיו באמצעות תמריצים כלכליים. "ממצאים אלה מטרידים נוכח ההנחה של מרבית המבוטחים כי הסוכן נמצא 'בצד שלהם'", היא מסבירה. 

מיכל הלפרין, צילום: יריב כץ מיכל הלפרין | צילום: יריב כץ מיכל הלפרין, צילום: יריב כץ

ברשות התחרות מציינים כי הטיפול בנושא החל בעקבות פניות מרשות שוק ההון והביטוח, בראשות משה ברקת, אשר ביקשה לערוך מחקר תחרותי על שוק ביטוחי הבריאות. לפי הרשות, המחקר התבצע בליווי רשות שוק ההון, ממצאיו הוצגו לה, ושתי הרשויות ימשיכו לנהל מגעים בנוגע ליישום ההמלצות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות