אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמנכ"ל הכספים לשעבר של ענבל אור הפך לעד מדינה נגדה אוראל כהן

סמנכ"ל הכספים לשעבר של ענבל אור הפך לעד מדינה נגדה

כך הודיעה היום פרקליטות מיסוי וכלכלה לבית משפט השלום בתל אביב בתחילת דיון בכתבי האישום נגד ענבל אור והסמנכ"ל דרור גלעדי. אור לבית המשפט: "פעם ראשונה שאני שומעת את זה. המאשימה פועלת בחוסר תום לב בצורה מזעזעת"

14.07.2021, 16:47 | ליטל דוברוביצקי

דרור גלעדי, ששימש סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות של ענבל אור' הפך לעד מדינה. כך עולה מהודעה שניתנה היום (ד') בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בתל אביב על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה בכתב האישום נגד ענבל אור וגלעדי. 


קראו עוד בכלכליסט:


בתחילת הדיון ציין נציג המדינה, עו"ד רוי גורדון, כי "במהלך התקופה האחרונה היתה המאשימה בשיח רציף עם באי כוחו של גלעדי, שהובילו גם לגביית שלוש חקירות נוספות של הנאשם ולקבלת ראיות חפציות ממנו. בשבוע שעבר נחתם עמו הסכם שכולל הסדר לעניין הגשת כתב אישום מתוקן, הודיה וענישה. ההסדר מתייחס גם לעדותו של גלעדי  במסגרת הליך זה, ועל כן המאשימה רואה בו עד מדינה".

מנגד, אמרה ענבל אור, שמייצגת את עצמה, כי "זו פעם ראשונה שאני שומעת את זה, וזו פעם ראשונה שאני מתמודדת עם דבר כזה. לא היו לי הליכים פליליים לפני כן... המאשימה פועלת בחוסר תום לב בצורה מזעזעת. בזמן שאנחנו מנהלים כאן הליך, המאשימה הולכת ופותחת הליך נפרד ומגישה שם בקשה לצו עיכוב יציאה מן הארץ בחוסר תום לב".


ענבל אור בביהמ"ש, אוראל כהן ענבל אור בביהמ"ש | אוראל כהן ענבל אור בביהמ"ש, אוראל כהן


בסופו של דיון קבעה השופטת דנה אמיר מועדי הוכחות למשפטה הפלילי של ענבל אור, לאור העובדה שהתיק הוגש כבר ב-2019, וכן קבעה מועד הקראה לכתב האישום המתוקן שהוגש נגד אור באוקטובר. אור ציינה בדיון כי "עד היום הייתי שנתיים וחצי בעינוי דין, כמובן המדינה תצטרך לשאת פה בתשלום גדול מאוד". למעשה משפטו של גלעדי הופרד ממשפטה של אור בשל העובדה כי הפרקליטות רואה בו עד מדינה. 

כתב האישום המקורי נגד אור וגלעדי, המיוצג על ידי עו"ד דריה גולדין, הוגש ב-2019 לבית משפט השלום בתל אביב. כתב האישום נגד אור כלל 15 אישומים של עבירות על חוק המע"מ, פקודת מס הכנסה, עבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות וכלפי מנהל סניף בנק וכן עבירות על חוק הגנת הצרכן. בחלק מאישומי המס בכתב האישום המקורי הואשם גם סמנכ"ל הכספים לשעבר בקבוצת החברות של אור, דרור גלעדי. 

ענבל אור נחשבה במשך שנים למלכת קבוצות הרכישה בישראל, והחזיקה בחברת אור סיטי נדל"ן. היא הצטיירה כסיפור של הצלחה מסחררת, ובמקביל הפכה לסלבריטאית והרבתה להופיע בתקשורת. בשנת 2016 הקבוצה שלה נקלעה להליכי חדלות פירעון ולבסוף פורקה. גם ענבל אור נכנסה אישית להליך פשיטת רגל ומונה לנכסיה נאמן, אולם לאחרונה בוטל הליך פשיטת הרגל נגדה. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות