אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות השנייה אישרה: דיסקברי תהפוך לבעלת מניות ברשת 13 צילום: יואב דודקביץ

הרשות השנייה אישרה: דיסקברי תהפוך לבעלת מניות ברשת 13

קבוצת הטלוויזיה האמריקאית תרכוש 21% ממניות החברה מאנדמול וממשפחת רקנאטי, וצפויה להזרים ביחד עם בעל השליטה ברשת 13, לן בלווטניק, כ-70 מיליון שקל לקופת החברה

14.07.2021, 18:05 | רועי ברגמן

מועצת הרשות השנייה אישרה את עסקת ההשקעה של קבוצת הטלוויזיה האמריקאית דיסקברי ברשת 13. דיסקברי תחזיק כ-21% ממניות חברת הטלוויזיה, אותן היא רוכשת מחברת אנדמול וממשפחת רקנאטי. דיסקברי צפויה להזרים ביחד עם השותפה הנותרת, אקסס של איש העסקים לן בלווטניק, כ-70 מיליון שקל לחברה על מנת לפתח לה מנועי צמיחה חדשים.

קראו עוד בכלכליסט:

עם השלמת העסקה, מבנה הבעלות החדש ייראה כך: 52% יהיו בידיו של בלווטניק; 21% יוחזקו בידי דיסקברי; 13.5% בידי נדב טופולסקי, שותף ויו"ר רשת 13, שהוביל את העסקה; 8% בידי אודי אנג'ל; ו-5.5% בידי משפחת שטראוס. 

קבוצת דיסקברי האמריקאית נחשבת לאחת מענקיות התוכן ומפעילה בין היתר את הערוצים דיסקברי נטוורק, Food Network ו-Animal Planet. ההשקעה ברשת מגיעה אחרי שנת הקורונה שפגעה קשות בחברה, כמו בשוק הטלוויזיה המסחרית כולו. רשת נאלצה לבצע קיצוצים מאסיביים עם פיטורי עובדים בחברה, כמו גם בחברת חדשות 13, לפני ההתאוששות בשוק שהביאה כעת גם את ההשקעה של דיסקברי.

לן בלווטניק, צילום: יואב דודקביץ לן בלווטניק | צילום: יואב דודקביץ לן בלווטניק, צילום: יואב דודקביץ


נדב טופולסקי יו"ר רשת 13, צילום: פזית עוז נדב טופולסקי יו"ר רשת 13 | צילום: פזית עוז נדב טופולסקי יו"ר רשת 13, צילום: פזית עוז

מרשת 13, המנוהלת על ידי אבי בן טל, נמסר בתגובה: "אנו שמחים על אישור העסקה לפיה ענקית התקשורת והמדיה דיסקברי נכנסת כשותפה ברשת 13. כניסת דיסקברי, מהגורמים הגדולים והמובילים בשוק המדיה הבינלאומי - בין השאר בשל התוכן האיכותי שהיא מייצרת - היא הישג אדיר לתעשיית הטלוויזיה והמדיה בישראל בכלל, ולרשת 13 בפרט. אישור הרשות השנייה לכניסתה של דיסקברי כשותפה ברשת 13 מהווה סגירת מעגל משמעותית עבור החברה. אנו מודים לרשות השנייה על הבעת האמון ברשת 13, בעובדיה, במנהליה ובבעלי מניותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות