אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביידן על הפייק ניוז בנושא הקורונה: "הרשתות החברתיות הורגות אנשים" רויטרס

ביידן על הפייק ניוז בנושא הקורונה: "הרשתות החברתיות הורגות אנשים"

בבית הלבן זועמים על הרשתות החברתיות, בהן פייסבוק, אשר לטענתם לא עושות די כדי להילחם בפייק ניוז שמופץ בנושא החיסונים לקורונה; דובר פייסבוק: "לא ניתן לאשמות שאינן מגובות בעובדות להסיח את דעתנו"

17.07.2021, 17:02 | חדשות חוץ


נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר ביום שישי כי רשתות חברתיות כמו פייסבוק "הורגות אנשים" עם מידע מוטעה הנוגע למגפת הקורונה; ברקע לדברים: המאמצים של הבית הלבן להילחם במידע הכוזב המתפרסם  במדיה החברתית לגבי הקוביד 19 בכלל, והחיסונים בפרט, כך לפי דיווח ב-CNBC. 


קראו עוד בכלכליסט:

"הם הורגים אנשים – המגפה היחידה שיש לנו היא בקרב הלא מחוסנים", אמר ביידן לעיתונאים בעוזבו את הבית הלבן לקמפ דיוויד. 


ג ג'ו ביידן | צילום: אי פי איי ג

ביום חמישי הזהיר המנתח הכללי של ארה"ב, ד"ר וויוק מורתי, שמידע מוטעה הנוגע לנושאים רפואיים מהווה "איום חמור לבריאות הציבור". הממשל האמריקאי אף ציין במפורש את פייסבוק כמי שלא עושה מספיק כדי לעצור את התפשטות המידע המוטעה בפלטפורמה. פגישות שהתקיימו בשבועות האחרונים בין נציגי הממשל ופייסבוק היו "מתוחות", כך לפי אדם המעורה בנושא. 

באתר CNN דיווחו כי לפי אותו מקורב, בכירים בממשל הגיעו למסקנה שאו שפייסבוק לא לוקחת את המצב ברצינות גדולה, או שהיא מסתירה משהו, זאת בשל מה שהם החשיבו כחוסר הנכונות של החברה להתמודד עם מידע מוטעה לגבי החיסונים. דובר פייסבוק מסר בתגובה: "לא ניתן לאשמות שאינן מגובות בעובדות להסיח את דעתנו. העובדה היא שמעל 2 מיליארד אנשים נחשפו למידע מוסמך על הקורונה והחיסונים בפייסבוק, יותר מבכל מקום אחר בעולם". 

גם דוברת הבית הלבן ג'ן פסאקי תקפה אתמול את הרשתות החברתיות, שלטענה אינן נוקטות פעולות מספיקות נגד המידע המוטעה. "מדוע שלא כולנו ניקח חלק בתהליך שיעזור לספק מידע מדויק?" תהתה. יום קודם לכן היא פירטה ארבע פעולות שהממשל מצפה שהפלטפורמות ינקטו: למדוד ולחשוף את ההשפעה של מידע מוטעה בפלטפורמות, ליישם אסטרטגיית אכיפה יציבה יותר, לנקוט צעדים מהירים נגד פוסטים פוגעניים ולקדם מידע איכותי באלגוריתם. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות