אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבלות כמו נפוליאון: הוטל דה לה מארין נפתח מחדש צילום: Getty Images

לבלות כמו נפוליאון: הוטל דה לה מארין נפתח מחדש

ממארי אנטואנט ועד גרמניה הנאצית: 250 שנות היסטוריה צרפתית עברו על הוטל דה לה מארין. כעת אחרי שחזור מדוקדק של עיצובו המקורי, הוא נפתח לציבור כמוזיאון

18.07.2021, 08:27 | שירות כלכליסט

המבנה הזה שימש כמחסן לריהוט, לאמנות, לשטיחים ולתכשיטים יקרים של ארמון המלוכה הצרפתי. זה המקום שבו נחתמה תעודת המוות של מארי אנטואנט, שבו נפוליאון וג'וזפין ערכו את נשף ההכתרה שלהם ואושר החוק לביטול עבדות בצרפת. הוא שימש גם כמטה של חיל הים הצרפתי במשך יותר מ־200 שנה, ובמהלך מלחמת העולם השנייה היה המטה של חטיבה בצבא גרמניה הנאצית. זהו הוטל דה לה מארין (The Hôtel de la Marine), הארמון הניאו־קלאסי הגדול בכיכר הקונקורד בפריז, שנפתח החודש לציבור כמוזיאון לראשונה זה קרוב ל־250 שנה לאחר שיפוץ ב־157 מיליון דולר שארך ארבע שנים. 


קראו עוד בכלכליסט:


כ־200 מבעלי המלאכה הנבחרים ביותר בצרפת לקחו חלק בשיפוץ ונדרשו להסיר את השינויים הרבים שעברו על המבנה לאורך השנים ולשחזר את הקסם הקודם שלו. "זו היתה עבודת שחזור שלא בוצעה קודם לכן בידי הממשלה הצרפתית", אמר ל"ניו יורק טיימס" ז'וזף אשקאר, מומחה לעיצוב בסגנון המאה ה־18 שפיקח על הפרויקט יחד עם שותפו מישל שרייר. "לרוב מפשיטים קיר בנקודה אחת, נגיד כדי למצוא את הצבע המקורי, ואז כל השאר נצבע באותה צורה. ואילו מה שאנחנו עשינו היה לשחזר כל פרט כמו שמשחזרים ציור, מגלים שכבה אחר שכבה ויוצרים מחדש את הצבעים, הבדים ועבודות העץ המקוריים באותן טכניקות ששימשו במאה ה־18".

פנאי הוטל דה לה מארין, צילום: Getty Images פנאי הוטל דה לה מארין | צילום: Getty Images פנאי הוטל דה לה מארין, צילום: Getty Images

לאורך מאות השנים נוספו למבנה המקורי תוספות רבות, הסביר האדריכל כריסטוף בוטינו. המבנה המקורי כלל דירה יוקרתית עם 14 חדרים, שנועדה למנהלי משק הבית של המלך, וכן חדרי קבלה, אזורי אחסון, משרדים, סדנאות ומגורי עובדים. לאחר המהפכה הצרפתית ב־1789, חיל הים השתלט על הבניין, הוסיף רצפות ושינה את עיצוב הפנים כדי שיתאים למשרדיו. 

שחזור הדירה קיבל חיזוק הודות לרשימת מלאי מפורטת של הריהוט והעיצוב המקוריים. "היו 900 עמודים שציינו את הפרטים הקטנים ביותר בנוגע לבדים, לריהוט, לצבע ולציפוי הזהב", סיפר אשקאר.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות