אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה קבע מבחני נהיגה לתלמידים מוסלמים, דרוזים וצ'רקסים בחג הקורבן פז בר

משרד התחבורה קבע מבחני נהיגה לתלמידים מוסלמים, דרוזים וצ'רקסים בחג הקורבן

החג יצויין ממחר עד יום שישי, כאשר תלמיד שמועד הטסט שלו נקבע אוטמטית ולא ייגש אליו, ייאלץ להמתין חודש ולשלם 140 שקל נוספים. משרד התחבורה: יש לעדכן את חברת ניהול הטסטים. האגרה הכפולה תבוטל ויימצא פתרון; "בפסח ידע המשרד להתחשב", אמר יו"ר ארגון מורי הנהיגה

19.07.2021, 11:45 | אודי עציון

משרד התחבורה מחייב תלמידי נהיגה מוסלמים, דרוזים וצ'רקסים לגשת לטסטים גם בחג הקורבן ("עיד אל־אדחא") שיצוין ממחר עד יום שישי. 


קראו עוד בכלכליסט:


ביצוע המבחן מחייב גם את הגעת מורי הנהיגה. תלמיד שמועד הטסט שלו נקבע אוטומטית בידי המערכת ונפל על ימי החג ולא ניגש אליו ייאלץ להמתין יותר מחודש למבחן נוסף, ויאבד את 140 השקל ששילם כאגרה תמורתו.


מרב מיכאלי שרת התחבורה, אביגיל עוזי מרב מיכאלי שרת התחבורה | אביגיל עוזי מרב מיכאלי שרת התחבורה, אביגיל עוזי


פניית יו"ר ארגון מורי הנהיגה שלמה יוספברג בנושא למשרד הרישוי נענתה כי המשרד זקוק לתקציב נוסף לעדכון תוכנת ניהול הטסטים כדי למנוע מקרים כאלה. "בפסח ידע משרד הרישוי להתחשב בבקשות של מורים יהודים לא לעבוד ולא לערוך מבחנים לתלמידיהם", אומר יוספברג. פרחאן שקיר, מורה ממג'דל שמס, אמר: "איננו מבקשים הטבה ייחודית, רק שייתחשבו בחגים שלנו".

שרת התחבורה דרשה פתרון

ממשרד התחבורה נמסר: "שרת התחבורה מרב מיכאלי דרשה מגורמי המקצוע פתרון לאלתר. בשנה הקרובה הדרג המקצועי ידאג לשדרוג והתאמת השירות, כך שזה ידע להתחשב באילוצים הנובעים מימי החג. בשל הבקשה למענה כבר בחג הקורבן הקרוב נשלחה למורים לנהיגה הנחייה על אופן שינוי הטסט אם נקבע לתלמיד מוסלמי בחג".

הפתרון הזמני יקשה לסייע למורים שיחויבו לבוא לטסטים במועד שנקבע ולהצהיר כי מחמת אמונתם לא יוכלו לבצע את המבחן, ומשרד הרישוי ייקבע להם מועד חדש ללא חילוט האגרה.


לימוד נהיגה, פז בר לימוד נהיגה | פז בר לימוד נהיגה, פז בר


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות