אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק הקריפטו מחק כמעט 100 מיליארד דולר ב-24 שעות צילום: שאטרסטוק

שוק הקריפטו מחק כמעט 100 מיליארד דולר ב-24 שעות

המטבע הווירטואלי הפופולרי ביותר, הביטקוין, יורד ב-6.7% ונסחר במחיר נמוך מ-30 אלף דולר לראשונה מאז יוני; המטבע גורר ירידות נוספות בשוק הקריפטו, שאיבד 98 מיליארד דולר מערכו תוך יממה

20.07.2021, 09:36 | שיר רייטר

שוק המטבעות הוירטואליים מחק 98 מיליארד דולר ב-24 השעות עד שבע וחצי הבוקר (שעון ישראל), כשהביטקוין יורד נמוך מ-30 אלף דולר לראשונה מאז 22 ביוני וגורר איתו מטבעות קריפטו נוספים.

קראו עוד בכלכליסט:

הביטקוין, המטבע הווירטואלי הפופולרי ביותר, נסחר כעת בירידה של 6.7% למחיר של 29,651.9 דולר, כך לפי הנתונים באתר CoinDesk.

מטבעות ביטקוין, צילום: Dan Kitwood מטבעות ביטקוין | צילום: Dan Kitwood מטבעות ביטקוין, צילום: Dan Kitwood

האת'ריום נסוג ב-8.1% ל-1,749.6 דולר, ה-XRP נופל ב-9.7% לרמה של 52.9 סנט, הדוג'קוין נחלש ב-8.8% ונסחר ב-16.43 סנט.

הירידות במטבעות הווירטואלים מגיעה לאחר ירידות חדות בשווקי המניות העולמיים. אמש רשם מדד דאו ג'ונס את יום המסחר הגרוע ביותר שלו מאז אוקטובר. "הייתה מכירת חיסול נרחבת בשווקים הגלובליים, נכסי הון סיכון רשמו ירידות לרוחב כל הלוח," כך אמרה אנאבל הואנג (Annabelle Huang), שותפה בחברת שירותי הקריפטו אמבר גרופ. 

לדבריה, ישנם "חששות לגבי איכות וחוזק ההתאוששות הכלכלית, ונכסים בסיכון גבוה הפכו לחלשים יותר". הואנג הוסיפה כי "ביחד עם החולשה של הביטקוין, זה שלח את שוק הקריפטו לירידות נוספות".

הביטקוין נפל ביותר מ-50% מאז שרשם שיא של כמעט 65 אלף דולר באמצע אפריל

לחץ מחודש שמופעל בסין על המסחר והכרייה של מטבעות קריפטו משפיע גם הוא על מחירם. פעילות הכרייה אולצה להיסגר במחוזות מרכזיים בסין. כריית ביטקוין היא תהליך שצורך אנרגיה רבה מאוד, והיא הבסיס לעסקאות במטבע ויצירת מטבעות חדשים. הבנק המרכזי של סין גם פנה לחברות פיננסים ופינטק, וחזר וקרא להן לא להציע שירותי קריפטו לצרכנים. סין אסרה על פעילות אתרי המרת קריפטו ב-2017, ואילצה אותם לעזוב את המדינה. 

האיסור לא מנע מסוחרי קריפטו סינים להמשיך לסחור במטבעות דיגיטליים, והשנה מנסים הרגולטרים במדינה לפעול בנחישות ולהדק את המגבלות על פעילויות כרייה ומסחר. 

"כל הסימנים אדומים בעוד הביטקוין ממשיך לסבול מהאיסור הגורף על המטבע בסין, והוא מחריף את התנאים הכלכליים שנגרמים עקב העלייה בזני נגיף הקוביד החדשים", אמר ג'הן צ'ו (Jehan Chu), מייסד חברת המסחר וקרנות ההון סיכון הממוקדת קריפטו Kenetic Capital. 

לעומת זאת, אבי סלמה מנכ"ל הנציגות הישראלית של Hyposwiss מדגיש כי האמון במטבע הווירטואלי צפוי להתחזק. "תנועתו המתמדת של הביטקוין תימשך לשני הכיוונים. אך בסופו של יום, ככל שיותר רגולטורים מובילים בעולם ימשיכו לאמץ את טכנולוגיית הבלוקצ'יין כך יווצר מצב שבו יותר קרנות השקעות ומוסדיים ייכנסו לתחום הקריפטו וכתוצאה מכך התמונה תתבהר והאמון ייגבר".שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות