אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה צריך לדעת על קרנות מימון לפרויקטי נדל"ן?

איך בוחרים מימון שיבטיח פרויקט איכותי ומהו סוג המימון שעלול לאיים על היתכנות הפרויקט? עידן אלון, מנכ"ל גולדן נדל"ן, עם ההסברים

20.07.2021, 13:10 | בשיתוף מערכת שורת הרווח


תחום האשראי החוץ בנקאי לפרויקטים של נדל"ן גדל בשנים האחרונות בצורה משמעותית. עבור היזמים ועבור המשקיעים, בחירת סוג המימון עשויה להיות אחד המפתחות המשמעותיים להצלחת הפרויקט, ואף להשפיע על התשואות הצפויות להתקבל ממנו.

עידן אלון, מנכ"ל גולדן נדל"ן – קרן להשקעות נדל"ן, מסביר כי מרבית הקרנות היום בשוק הן קרנות חוב, שמטרתן להעמיד עבור היזם את רוב או את מלוא ההון העצמי הנדרש על מנת להיכנס לפרויקט ולהגיע איתו עד סופו. עבור היזמים, מימון פרויקט באמצעות קרן חוב עלול להיות בעייתי, כיוון שנטל החוב עליהם הוא גדול מאוד, ואם חלילה תתרחש תקלה מסוימת בהתנהלות הפרויקט, היתכנות הפרויקט כולו עלולה לעמוד בסכנה והמשקיעים עלולים להפסיד לא מעט מכספם.

אלון מספר על דרך נוספת למימון פרויקטי נדל"ן – העמדת הון ליזם. בדרך זו המשקיעים הם שותפים מלאים לפרויקט, המעורבים בכל ההחלטות ולמעשה מנהלים את הפרויקט יחד עם היזם. מימון בצורה זו מספק למשקיעים שליטה טובה יותר על ההשקעה, משפר את הכדאיות של הפרויקט עבור כל המעורבים ומבטיח תשואות גבוהות יותר הן למשקיעים והן ליזמים.

מהי שורת הרווח של מימון בצורה זו? הצטרפו אלינו ותגלו


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות