אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קידום ההתחדשות העירונית בת"א – מה העירייה חייבת לעשות?

ת"א היא העיר המבוקשת ביותר בארץ בתחום ההתחדשות העירונית, אבל הדרך להתחדשות לא תמיד קלה. עו"ד יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל אאורה, עם הצעדים שהעירייה חייבת לעשות

20.07.2021, 13:12 | בשיתוף מערכת שורת הרווח


זה לא סוד שתל אביב היא העיר המבוקשת ביותר בישראל למגורים. בירת העסקים והתרבות של המדינה מושכת אליה חלקים גדולים מהאוכלוסייה, אך היצע הדירות נמוך ומחירי הדיור נוסקים. התחדשות עירונית היא הדרך למשוך אוכלוסייה צעירה לעיר, לשמר את הזוגות הצעירים ולשקם שכונות ישנות שנבנו לפני עשרות שנים. 

יותר מ-30 מתחמי פינוי בינוי עם תב"ע מאושרת מעידים על הפופולריות של תחום ההתחדשות העירונית בתל אביב, אבל הדרך לקידום הפרויקטים בתחום לא תמיד קלה, ויש לא מעט צעדים שראוי לעשות על מנת לקדם את ההתחדשות העירונית בכל חלקי העיר.

עו"ד יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל אאורה ישראל, חברת נדל"ן למגורים והמומחה שלנו להתחדשות עירונית והחברה המובילה בקטגוריית פינוי-בינוי, מציע לעירייה להקים אגף מיוחד שיוקדש כולו לתחום ההתחדשות העירונית, ישפט הליכים בירוקרטיים סבוכים, יאשר תב"עות בהליכים מזורזים בעיקר בשכונות מזרח ודרום העיר וביפו, ויקדם עשרות פרויקטים חדשים.

בשיחה עם עו"ד אטרקצ'י שמענו על מגבלות הבנייה הקיימות בעיר ועל חלופות אפשריות לתמ"א 38, שלהארכתה מתנגדים הן ראש העיר, הן מהנדס העיר והן עו"ד אטרקצ'י עצמו. עוד שמענו מעו"ד אטרקצ'י על הפערים בין שכונות דרום ומזרח העיר ויפו, לבין שכונות צפון העיר ומרכזה, ועל הצורך לצמצם את הפערים ולהשוות את רמת החיים של כל תושבי העיר.

לפרטים נוספים>>שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות